Ev Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur

0

Ev Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur

Temizlik alanında hizmet vermek isteyen şirketlerin uyması gereken koşullar bulunmaktadır. Ev temizlik şirketi nasıl kurulur bu yazımızda bu soruyu yanıtlandıracağız.

Hizmet sektöründe profesyonelleşmek isteyenler için temizlik şirketi kuruluş aşamaları nelerdir sorusu merak edilmektedir. Her şirket kuruluşunda olduğu gibi temizlik şirketi kuruluşunda da uymanız gereken kurallar bulunmaktadır. Genel olarak bilgi vermeden önce her girişimde olduğu gibi temizlik şirketi işinizde de ilk önce müşteri potansiyelinizi belirlemeniz gerekmektedir. Müşteri potansiyelinizi belirledikten sonra bu fikrinizi eşinize dostunuza söyleyin. Onlardan olumlu olumsuz birçok dönüş alacaksınız.

Olumlu görüşlerin sizi rehavete kaptırmaması gibi olumsuz görüşlerin de sizi engellememesi gerektiğini unutmayın. Temizlik şirketinizi kurmadan ekibinizi oluşturmaya çalışın. Daha önce temizlik işi ile uğraşmış kişilerden ekibinizi oluşturmanız müşteri memnuniyetinizi artıracağınızın garantisidir.

ev temizlik sirketi nasil kurulur
ev temizlik sirketi nasil kurulur

Temizlik Şirketini Kimler Açabilir?

Ev temizlik şirketi açmak için belge lazım mı sorusuna yanıtımız hayır olacak. Temizlik şirketi açmak için herhangi bir belgeye ihtiyacınız yoktur ancak deneyimli olmanızda fayda vardır. Temizlik şirketi açabilmek için herhangi bir eğitim gerekmediğini söylemiştik. Ancak üniversitelerin işletme, pazarlama gibi bölümlerinden mezun kişilerin açması daha başarılı olma şanslarını artıracaktır. Çünkü açacağınız şirket ev temizliği üstüne olsa da en nihayetinde bir şirket olduğunu unutmamak gerekir.

Ev temizliği işinde başarılı olma şansınızı artıracak bir diğer detay da yıllardır bu işin içinde olmanızdır Üniversite mezunu değilsiniz ancak yıllardır ev temizliği işinde hizmet veriyorsanız şirketleşmenizde fayda vardır. Fakat ana hususun şirket kuruluşu olduğu için ister üniversite mezunu olun ister yıllardır ev temizliği işinde yıllarca hizmet vermiş olun. Bir profesyonelden yardım almak zorundasınız.

Temizlik Şirketi Açmak Kar Getirir mi?

Hem kişiler açısından hem de şirketler açısından bakıldığında temizlik şirketi geleceğe dönük bir iş modelidir. Kadınların da son yıllarda iş hayatına atılımının artması ile birlikte birçok kişi ve aile temizlik hizmeti almaktadır.Kadınların çalışma hayatına daha fazla girmesi ile birlikte ev temizliği şirketi karlı bir iş mi sorusunun cevabı evet olacaktır.Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta yeni hizmet vermeye başlayacağınız için diğer hizmet veren ev temizliği şirketlerinden daha uygun fiyata hizmet vermelisiniz.

Yeni kurulduğunuz bir şirket olduğunuz için müşterilerinizin sizi tercih etmesi için piyasadan daha uygun fiyata hizmet vermeniz gerekmektedir. Piyasadan daha uygun fiyata verdiğiniz bu hizmeti en iyi şekilde vermelisiniz ki müşteriler, bir sonraki temizlik işlerinde de sizin firmanızı tercih etsinler. Yeni bir şirket olduğunuz için maksimum müşteri memnuniyetini sağlayarak daha fazla kişi tarafından tercih edilebilirsiniz. Maksimum müşteri memnuniyetini sağlamanın en kolay yolu da deneyimli çalışanlar ile çalışmak olacaktır. Bu sebeple ev temizlik hizmeti veren ekibinizin tüm çalışanları deneyimli kişilerden seçin.

Temizlik Şirketi Açmak İçin Neler Gerekli?

Temizlik şirketi açmadan önce hangi hizmeti vereceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Birçok alanın bulunduğu temizlik hizmetinde, ev temizliği şirketi kurabilmek için en iyi şekilde hizmet vermeniz gerekmektedir. Ev temizliklerinde birkaç kişinin yeterli olacağını söyleyelim. Ancak daha büyük çaplı bir şirket olmak istiyorsanız birden fazla ekip barındırmalısınız. İnsanlar size müsait olduğunuz zaman değil, onların istediği zaman ulaşmaları lazım.

Aksi takdirde başka şirketler ile çalışmaları kaçınılmaz olacaktır. Başarılı ev temizlik şirketi nasıl kurulur diyorsanız verebileceğimiz en net cevap şudur. “Bünyenizde çalışan birden fazla ekip olsun ve tüm çalışanlarınızın daha önce ev temizliği ile uğraşmasına özen gösterin.”

Belge İşlemlerinizi Tamamlayın

Şirketinizi hayata geçirebilmek için sizden özel olarak bazı belgeler istenecektir. Burada dikkat etmeniz gereken şey kuracağınız şirketin kurumsal olarak mı bireysel olarak mı olacağıdır. Şirketinizin tipine karar verdikten sonra sizden istenen belgeleri gerekli mercilere başvurarak tamamlayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Giderin

Ev temizliği şirketi kurduktan sonra gerekli olan malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Öncelikle profesyonel olduğunuzu müşterilerinize hissettirmek istiyorsanız dizaynı iyi yapılmış ve iyi şekilde hazırlanmış bir ofise ihtiyacınız var. Ofisinizi tamamladıktan sonra ekibinizin ulaşımı için araç almalısınız. Ayrıca aldığınız aracın dışında logonuzu koyarak reklam yapabilirsiniz. En önemli ihtiyacınız olan temizlik malzemelidir. Temizlik malzemelerini temin ettikten sonra ekibinize çalışmaya uygun iş kıyafeti yaptırabilirsiniz. Nasıl ev temizlik şirketi kurulur sorusunu detaylı olarak yanıtlandırmaya çalıştık.

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.