Ev Hanımlarına Özel İş Fikirleri

10

Ev Hanımlarına Özel İş Fikirleri

Ülkemizin dört bir yanında yaşayan ev hanımları aile bütçelerine katkı sağlamak için ev hanımlarına özel hakkında araştırmalar yapmaktadır. 

Ev hanımlarına özel genel olarak tüm ev hanımlarının en fazla merak ettikleri konu olup içlerinden en uygunu seçip kendilerine daha fazla kazanç sağlamak için adımlar atmaktadırlar. Bundan dolayı yapılan araştırmalara göre çok sayıda fazla kazandıran ve çok daha yormayan karşısında kendileri ile en uyumlu olan iş yöntemlerini tercih etmektedirler. Özellikle yetenek ve becerilerine güvenen kadınlar çok daha pratik bir şekilde yeteneklerini kazanca çevirmeleri mümkün olmaktadır. 

ev hanimlarina ozel is fikirleri
ev hanimlarina ozel is fikirleri

Evde Çalışmanın Ev Hanımlarına Getirileri

Genel olarak hayat şartlarının çok zor olduğu günümüzde çalışmak ve para kazanmak çok daha fazla ödün gerektirmektedir. Özellikle anne olan kadınlar için tempolu bir yaşamı beraberinde getirmektedir. Ev işi, çocuk bakımı ve daha pek çok alanda çalışmak zorunda olan annelerin dışarıda çalışmaları yaşamlarının daha zor olmasına neden olmaktadır. Bazı anneler çocuklarına bakmaları için bir yakına ihtiyaç duymaktadırlar. Ancak yakını olmayan anneler için bu durum çok daha büyük bir sorun haline gelmektedir. İşte tüm bu sorunları yaşamadan kazanç sağlamak için evde iş olanakları sunularak kadınların yükleri alınmaktadır. Evde yapılan işler sayesinde hem para kazanarak aile bütçesine katkı sağlayacak hem de dışarıda geçirmek zorunda olduğunuz zamanı evinizde aileniz ile birlikte geçireceksiniz. Pek çok firma üretim sonrasında kalan küçük belli başlı işlerin halledilmesi için evden çalışacak elemanlar aramaktadır. Evde çalışmanın ev hanımlarına avantajları çok daha fazla olmaktadır. Özellikle çalışma hayatında olduğu gibi belirli bir saat zorunlu olarak dışarıda bulunmanız gerekmemektedir. Günlük yaşamı aksatmadan ve çocuğunuzu başkalarına bırakmadan evden çalışarak istediğiniz işleri daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşte ev hanımları için evden yapabilecekleri iş olanakları;

Çocuk Bakımı

Çocuk bakımı ev hanımlarının en fazla tercih ettiği işlerin başında gelmektedir. Özellikle çocukları çok daha fazla seviyorsanız bu iş tam olarak ideal olacaktır. Fakat devamlı olarak gözünüz ve kulağınız bakımını yaptığınız çocuğun üzerinde olması gerekmektedir. Bu anlamda sorumluluk bilinci yüksek olan kişilerin bu iş için çok daha uygun olmaktadır. Bu işin ücreti yaklaşık olarak saat başına 8 ile 10 lira arasında değişmektedir. Genel olarak ailesi çalışan çocuklar için bakıcı aranmaktadır. Bu durumda çocuğa kendi evinde bakmak mümkün olmaktadır. Bu sayede hem kendi ev işlerinizi yapabilir ve çocuğunuz yanınızda olur hem de evden çıkmadan kazanç elde edebilirsiniz. 

Yiyecek Hazırlama

isteyen ev hanımlarının en fazla tercih ettiği alan yiyecek hazırlama işi olmaktadır. Ev yemeği yapan lokantalar, cafeler ya da pastaneler gibi işletmeler tarafından bu işi yaparak para kazanmak mümkün olmaktadır. Her zaman evde yapılan ürünler dışarıda çalışan insanlar tarafından çok daha kıymetli olmaktadır. Bundan dolayı ürünleri ve de hazırlayarak bir işletme ile anlaşma yapmak sureti ile satış yapılabilir. Kek, pasta, ya da börek yapılabileceği gibi ev yemekleri son derece etkili ve önemli olmaktadır. Özellikle ünlü markalar gel al kampanyaları yaparak ev yemeklerine olan önemi ortaya koymaktadır. Bunların yanı sıra ev hanımları için mantı dükkanı açmalarına devlet yardımcı olmaktadır. 

Makale Yazmak

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde tüm işler internet üzerinden yapılarak her konuda yardım alınmaktadır. Özellikle bilinmeyen konular ya da merak edilen sorulara cevap almak isteyen kişiler internette yayınlanan makalelere çok fazla önem vermektedir. Bu makalelerin pek çoğunu evde oturan kadınların yaptığını ortadır. Bilgisayar kullanımında hızlı olan kişiler için son derece uygun olan makale yazarlığı istenilen kazançların sağlanmasında büyük yardımları olmaktadır. Blog yazarları her geçen gün daha fazla ün yaptığını bilmeyen yoktur. Üstelik bu iş hem evde hem de oturduğunuz yerden hiç yorulmadan yapabileceğiniz son derece uygun olan bir iş olmaktadır. 

Ev hanımları için makale yazarlığı iş fikri gün geçtikçe tüm kadınların çok daha fazla ilgisini çekmektedir. Hem daha fazla kazanmak hem de evde işleriniz aksamadan yaşamınıza devam etmeniz için bu iş son derece ideal bir iş fikri olmaktadır. 


10 Yorumlar
 1. İlker Sarsılmaz diyor

  Mamaları tek başına yiyebilceğini mi sandın 🙂 Artık bende varım izlemeye devam et.

 2. Bahar sunar diyor

  Merhaba bende evde ek iş yapmak istiyorum eşim çalışmıyor iki çocuğum var lütfen yardımcı olun

 3. Nilay diyor

  Ben gungoren gunestepede oturuyorum engelli kizim var disarida calisamiyorum benim de evde ek is yapmaya cok ihtiyacim var litfen yardimci olurmusunuz

 4. Filiz diyor

  Merhaba benimde bu ıs imkanlarına ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 5. Buse diyor

  Evden paketleme yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 6. Fatma Nur örücü diyor

  Bende ev hanımıyım ve bı ev hanımı olarak para kazanmaya ihtiyacım var durumum iyi değil paketleme gibi vs. işler yapabilirim lütfen yardımcı olun teşekkürler

 7. Arife Şahin diyor

  Evde paket yapmak istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

 8. Gülay erol diyor

  Merhaba bende evde paketleme yapmak istiyorum

 9. Esma alper diyor

  Bende evde ek iş istiyorum Gölbaşı Ankara da oturuyorum her iş yapabilirim çocuk gelişimi okudum şu an çalışamıyorum

 10. Nurgül diyor

  Okuluma devam etmek için İşe çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olur musunuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.