Ev Hanımları İçin Para Kazanma Taktikleri

0

Ev Hanımları İçin Taktikleri

Özellikle ülkemizde ev kadınlarının sorumlulukları çok fazla ve üzerlerine düşen yük oldukça ağır.

Buna rağmen pek çok ev hanımı ailesinin geçimini sağlamasına yardımcı olmak için ek gelir sağlayacak işler yapıyor ve bu işlerden kazandıkları para ile ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Günümüzde ev hanımlarının evden yapabilecekleri işler kategorisinde pek çok iş bulunuyor.

ev hanimlari icin para kazanma taktikleri 1
ev hanimlari icin taktikleri

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Ev yemekleri yaparak para kazanmak pek çok ev hanımı tarafında başvurulan bir ek gelir yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça leziz yemekler ve tatlılar yapan ev hanımları çalışan kişiler için yaparak bunları satabilirler. Bunun dışında doğum günü partisi altın günü arkadaş toplantıları gibi pekçok etkinlik sırasında yemek kısmıyla uğraşmak istemeyen kişilere de çeşitli yiyecekler hazırlayarak hazırladıkları Bu yiyecekler için güzel paralar kazanabilirler.

Sosyal Medyada Kanalı Açmak

Eğer bir ev hanımı olarak kendinize konusunda güveniyorsanız ve lezzetli yemekler yaptığınızı düşünüyorsanız; sosyal medyada bir yemek kanalı açarak bunu başkaları ile paylaşabilir ve kanalınız belirlenen kriterlere uygun seviyeye geldikten sonra sosyal medya platformları üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca kanalınızda yayınladığınız tarifi ve yemek hazırlanması gibi videoları belli bir popülariteye ulaştıktan sonra, reklam da alabilirsiniz. Zaten sizin reklam almak için uğraşmanıza gerek kalmadan, birçok teklif size gelecektir. Mutfak aletleri veya kullanmış olduğunuz tencere gibi ekipmanların üretimini ve satışını sağlayan firmalar, size ürünlerini ücret karşılığı tanıtmanız için reklam verecektir veya sponsor olacaktır.

Katalog Üzerinden Satış Yapmak

Özellikle makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri için katalog üzerinden satış yapmak ev hanımlarının tercih ettiği yaygın işler arasında yer almaktadır. Farklı markalara ait ürünleri, katalog üzerinde göstererek sipariş topladıktan sonra, gelen ürünleri teslim ederek bu ürünlerden aldıkları komisyon ve kar payları ile ciddi gelir elde eden birçok ev hanımı bulunmaktadır. Son zamanlarda cilt bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri dışında, elektronik eşyalar veya ev eşyaları gibi farklı kategorilerde de bu işi yapan ev hanımlarına rastlamak mümkündür.

Eğer yüksek seviyelerde ikna yeteneğine sahip birisiyseniz, katalog üzerinden satış yaparak yaptığınız satış miktarına göre yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Yapacağınız satış ne kadar yüksek olursa, elde edeceğiniz gelir de o kadar yükselecektir.

Çocuk Bakmak

Çocuk bakmak, oldukça meşakkatli bir iştir fakat ev hanımları çocuk bakma konusunda oldukça deneyimli olmaktadır. Bu yüzden çalışan anne babaların çocuklarına bakmayı tercih ederek, pek çok ev hanımı kazanç sağlamaktadır. Bazı anne babalar aradıkları bakıcılar da çocuklarına kendi yaşadıkları evde bakmalarını isterken bazıları da çocuklarla evine getirecekmiş burada bakılmasını istemektedir.

Eğer çocuk bakma saatleri ve diğer koşulları size uyuyorsa; karşılıklı olarak çalışan bir aile ile anlaşarak çocuklarına bakabilirsiniz. Bu sayede geçimini sağlayan ve aile bütçesine katkıda bulunan ev hanımlarının sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Hatırlatmakta fayda var çocuk bakma işi meşakkatli ve bir o kadar da büyük sorumluluk isteyen bir iş. Bu yüzden, çocuk bakarak para kazanmak her ev hanımı için uygun bir iş olmayabilir.

Kıyafetleri Nakış Ve Boncuk İşleme

Dikiş ve nakış gibi konularda el mahareti bulunan bayanlar, bu konuda sipariş veren pek çok yerden alacakları siparişler ile yüksek gelirler elde edebilirler. Kıyafet üzerine nakış işlemek, incik boncuk dikmek gibi işler ile iyi miktarlarda kazanmak mümkün olabilir. Hatta kendinize bir ekip oluşturarak kazanacağınız tutarı yükseltebilirsiniz.

Nikah Şekeri Yapmak

Evlenen kişilerin nikahlarında veya düğünlerinde adetler gereği nikah şekeri dağıtılır. Bu herkesin bildiği ve uyguladığı bir gelenektir. Bununla beraber, hatıra amaçlı küçük hediyeler de nikah şekerlerine eklenmektedir. Doğal olarak, nikah şekerlerini ve bu küçük hediyeleri hazırlamak için birilerinin bu işi yapması gerekiyor.  Peki bunun nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Evinizde oturduğunuz yerden sipariş usulü çalışarak bu işi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik bu işi nikah dışında pek çok farklı  açılış ve etkinlik için de yapabilirsiniz. Bazı durumlarda kullanacağınız malzeme size işveren tarafından verilebilir veya bazı durumlarda küçük bir kapora alarak malzemeyi aldıktan sonra kalan tutarı teslimatta alabilirsiniz.

taktikleri adlı yazımızda umarız sizler de kendinize uygun bir iş fikrini bulaiblirsiniz.  

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.