Ev Hanımları İçin Evde İş İmkânları

16

Ev Hanımları İçin Evde İş İmkânları

Ev hanımlarına müjde! Evden para kazanarak aile bütçesine katkı sağlamak mümkün. Evde iş imkânları sayesinde birkaç saatinizi ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde çalışarak , son zamanların en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Bunun en büyük nedenlerinden biri, aile geçiminin gittikçe zor bir hale gelmesi. Bu yüzden ev hanımları da aile bütçesine katkı sağlamak istiyor.  Ev hanımlarına göre ise birçok iş seçeneği bulunuyor. Ayrıca çalışırken ev işleri de aksamıyor.

ev hanimlari icin evde is imkanlari
ev hanimlari icin imkanlari

Evde Yapılabilecek İşler

Evde çalışmak günümüzde popüler hale gelse de birçok ev hanımın aklında sorular yer alıyor. Kendilerine uygun işi bulmakta zorlanıyor. Evden yapılabilecek birçok iş seçeneği bulunuyor. Ev hanımları, kendilerine uygun olan işi seçerek ek gelir elde edebilirler. İşte evde yapılacak işler;

 • Yiyecek hazırlama
 • Çocuk bakmak
 • Makale yazmak
 • Paketleme
 • Çeviri yapmak
 • Katalog satışı
 • Hediyelik yapmaktır.

Günümüzde bu işleri yaparak yüksek tutarda ek gelir elde eden birçok ev hanımı bulunuyor.

Makale

Ek gelir kazanmak için en çok tercih edilen işlerin başında makale yazmak geliyor. Makale sadece ev hanımlarının değil birçok kişinin ek işleri listesinde yerini aldı. Dijital platformda makale yazmak isteyenler için birçok site bulunuyor. Bu sitelere üye olarak ek gelir elde etmeye başlanabiliyor.

Ancak makale yazmak sanıldığı kadar kolay değil. İçinde birçok detayı barındırıyor. Makalenin özgün olması, konu hakkında araştırma yapılması, dikkat çekici bir kurgu, konu dışına çıkılmaması, SEO uyumu ve anahtar kelimeler bu detaylardan sadece bazıları. Bu yüzden boş bir zamanda bu konularda da araştırmalar yapılıp eğitimler alınması, ek gelir miktarını arttıracaktır.

Yiyecek Hazırlayarak Para Kazanmak

Ev hanımları sürekli istedikleri yemekleri yapabiliyor. Ancak ofis gibi yerlerde çalışanlar için bu durum söz konusu değil. Sipariş edilen yemeklerin hijyenik ve sağlıklı olması, her şeyden önce geliyor. Bir de lezzetli olursa keyfe diyecek yok. Dolayısıyla ofis gibi yerlerde ev yemekleri daha kıymetli oluyor.

Birçok ev hanımı için yiyecek hazırlayarak para kazanmak keyif veriyor ve evde iş imkânları seçenekleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Çocuk bakarak para kazanmak, yıllardır ev hanımlarının tercih ettiği ek gelir seçeneklerinden biri. Hatta bazı ev hanımları bu işi meslek olarak da yapıyor. Çocuğu olan ev hanımları, bakıcılığı kendilerine göre bir iş olarak benimsese de bazı unsurları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bu unsurlardan biri elbette tecrübe. Ancak en önemli unsur denilince akla güvenilirlik geliyor.

Çocuğun ihtiyaçlarının zamanında giderilmesi, oyunlar oynanması ve şiddet gibi olayların olmaması, ailelerin bakıcılarda aradığı başlıca özellik. Tecrübe, istenilen maaş gibi unsurlar ise sonradan geliyor.

Ayrıca bakıcılar, çocukları kendi kurallarına göre yetiştirmek istiyor. Bu durum, ailelerin istemediği durumlar arasında yer alıyor. Çünkü çocuklarının kültür çatışmasına maruz kaldıklarını düşünüyorlar.

Katalog Satışı Yaparak Para Kazanmak

Katalog satışı, son 10 yılın en çok tercih edilen ek gelir kaynaklarının başında geliyor. Kozmetik, ev ürünleri, aksesuar, giyim ve daha birçok alanda katalog seçenekleri bulunuyor. Düzenli satış yapıldığında katalog satışı yaparak para kazanmak artık meslek oluyor. Ürünlerini sattığı firmada kıdemini yükseltebiliyor ve kendi ekibini kurabiliyor. Katalog satışı yapan firmalar, bazı durumlarda ev hanımlarına hediyeler de veriyor. Bu durum işi daha zevkli hale getiriyor.

Bu işte önemli olan ikna kabiliyetinin yüksek olmasıdır. Katalog satışı yapmak isteye ev hanımları, ikna kabiliyeti konusunda eğitimler alarak daha fazla ürün satabilir ve yüksek gelir elde edebilir.

Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Paketleme yaparak para kazanmak, günümüzde çok tercih edilen ek gelir kaynaklarından biri değil. Makinelerin iş dünyasına girmesiyle sipariş veren firma sayısı oldukça azaldı. Ayrıca verilen ücretlerin az olması, tercih edilmeme nedenlerinden biri. Paketleme işi yapmak isteyen ev hanımları, fabrika gibi yerlere bu konuda başvuru yapabilir.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Yabancı dil bilen ev hanımları, tercümanlık yaparak ek gelir elde edebilir. Çeviri yaparak para kazanmak, her ev hanımın tercih ettiği bir iş olmadığı için elde edilen gelir tutarı da oldukça yüksek.

 

 

 


16 Yorumlar
 1. Emine diyor

  Evde yapabileceğiniz bir iş istiyorum lütfen dönüş yapin

 2. Necla diyor

  Evde yapabileceğim iş arıyorum paketleme veya yemek işi dönüş yaparsaz sevinirim

 3. Necla diyor

  Evde yapabilecek iş arıyorum paketleme veya yemek dönüş yapılırsa sevinirim

 4. ışık girgin diyor

  evde paketleme işi arıyorum lütfen dönüş yapınız

 5. Şerife cinar diyor

  Evde yapılabilecek paketleme yada yemek işi arıyorum lütfen dönüş yapiniz

 6. Havvanur diyor

  Evde yapabilicek paketleme yada kutu katlama işi arıyorum lütfen dönüş yaparmısınız istanbul sarıyer istinye

 7. Yıldız diyor

  Evde paketleme yapabilirim bana dönuş baparsanız çok sevinirim işe çok ihtiyacım var

 8. Şerife senol diyor

  Banada bir iş imkanı paketleme yapmak istiyorum

 9. Zeliha diyor

  Evde her türlü yemek yapabilirim lütfen dönüş yaparmısınız

 10. İpek diyor

  Ben de evde yemek yaparim hatay mutfağına özgü her türlü yemekleri bilirim ben de iş istiyorum sizden

 11. Seyfi diyor

  Ben de evde yemek yaparim.
  İş istiyorum sizden

 12. Hacer diyor

  Ben de evde yemek yaparim.
  İş istiyorum sizden

 13. Ayşe diyor

  Slm ben evde paketleme yapmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirmisiniz

 14. güler özdemir diyor

  Evde paketleme yapacağım bir iş istiyorum lütfen geri dönüş yapın çok ihtiyacım var.

 15. Semanur diyor

  Evde paketleme işi istiyorum

 16. hacer diyor

  evde paketleme yapacağım bir iş istiyorum lütfen en kısa zamanda dönüş yapilsun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.