En Fazla İşçi Göçü Alan Ülkeler

0

En Fazla İşçi Göçü Alan Ülkeler

Ülke içinde yaşam şartlarının zorluğundan yakınan kişiler daha iyi şartlara sahip olabilmek amacıyla geçici göç dalgasına dâhil olmaktadırlar.

Ülkeler içerisinde en fazla işçi göçü alan ülkeler sıralandığında birbirinden farklı refah seviyesi yüksek ülkeler ön plana çıkmaktadır. Bu şekilde sıralandığında gözler önüne serilen ülkeler yaşam şartları ve koşulları çok daha avantajlı olan bölgeler olarak tercih edilmektedir. Sırasıyla daha fazla ilgi gören ülkeden daha az ilgi gören ülkeye doğru sıralama yapılarak buna göre kişilerin de doğru seçim yapabilmesine yardımcı olunmaktadır. Genel olarak yurt dışında en fazla göç edilen bölgeler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Norveç, iş imkânı oldukça fazla olan kişilerin çok daha iyi şartlarda yaşamasına fırsat tanıyacak bir ülke olarak ilgi görmektedir.
  • Almanya, bireylere otomotiv, mühendislik gibi farklı çalışma alanları ortaya koymaktadır. Burada yaşayacak olan bireylerin yaşam standartları her zaman yüksek olarak değerlendirilmektedir.
  • Kanada, refah seviyesi açısından oldukça yüksek bir ülke olup iş arayan kişilere oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır.
  • Fransa, işçi göçü alan ülkeler arasında yer alır ancak bu bölgeye göç eden kişilerin mutlaka bu dili bilmeleri öğrenmeleri gerekmektedir.
  • İsveç, yaşam kalitesi ve refah seviyesi açısından oldukça gelişmiş bir ülke olup asgari ücret seviyesi yüksek bir orana sahiptir.
  • Avusturya, içerisinde yer alan kişileri ve oldukça geniş bir yelpazede yer alan çalışanları ile birçok kişi için iş fırsatı ortaya koymaktadır.
  • İsviçre, her zaman iş haklarını en iyi şekilde savunan ve iş sendikaları ile tüm kişilerin yaşam koşullarını en iyi şekilde iyileştiren bir ülke olmaktadır.
  • Avusturalya, hem ülke ekonomisi iyi olup hem de gelen göçmenleri ile iş fırsatına oldukça fazla sahip bir ülke konumundadır.
en fazla isci gocu alan ulkeler
en fazla isci gocu alan ulkeler

En Çok Tercih Edilen Fırsatları

Yaşadığı yeri değiştiren ve yeni iş koluna sahip olmayı bekleyen tüm kişiler için gidecekleri şehirler oldukça önemlidir. Bu bölgelere gidecek olan kişiler içine ne önemli nokta bireyin ne şekilde iş bulacağı ve bu bölgelerde mevcut bulunan iş kollarıdır. Gidilen ülkelerde kişiler genel hali ile tüm beklentilerini karşılayabilecekleri bir ülke tercih etmek ve bu şekilde şartlarını iyileştirmek istemektedirler. Gidilecek ülkelerin tüm seçenekleri gözler önüne serilmeli ve bu şekilde bir yer tercihinin yapılması her zaman önemli olacaktır. En fazla işçi göçü alan ülke Türkiye için düşünüldüğünde Almanya olarak belirlenmektedir. Yaşam şartlarının iyi oluşu ve ekonomik olarak refah seviyesinde ki yükseklik bu bölgeye göçün artmasını sağlamaktadır.

Hangi Bölge Neden Tercih Edilmelidir

Avrupa şartları ve ihtiyaçları kısa sürede karşılayabilecek bir bölge olmaktadır. Bölgeden bölgeye değişkenlik gösteren iş kolları ilgi odağı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Burada yer alan iş kolları içerisinde gıda, temizlik, inşaat, yazılım, mühendis gibi birçok farklı iş kolu bulunmaktadır. Ülkelerin milli geliri yüksek olup bu bağlamda daha çok tercih edilecek bölgelerin seçilmesi çok daha kolay bir şekilde belirlenebilmektedir. İşçi göçünde ilgi gören bölgeler en iyi şekilde kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde oluşturulmaktadır. Kısa sürede tüm bu bölgeler hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.