Elon Musk Dogecoin Alacak mı

1 1.219

Elon Musk Dogecoin Alacak mı

Birçok bireyin kafasında soru işaretleri yaratan Elon Musk Dogecoin alacak mı sorusu vardır. Henüz belli olmasa da Musk bu soruya belki bir gün cevabını getirmiştir.

elonmuskdogecoin alacak mi
elonmuskdogecoin alacak mi

Dogecoin Nedir?

DogecoinAralık 2013 tarihinde tanıtılmış bir dolaşımdaki oldukça popüler olan para birimine denmektedir. Bu zamana kadar yaklaşık olarak 65 milyar gibi bir birim çıkarıldığı bilinmektedir. Şu an bu para birimi için oldukça az uygulama yer almakta fakat sosyal medya üzerinden ipucu paylaşmış olan bireyleri ödül vererek büyümeyi amaç edinmektedir.

Burada ise asıl amaç daha da geniş bir kitleye sahip olarak ‘eğlenceli’ biçimde kripta olarak para birimi ortaya koymaktır. Dogecoin’i özel kılan ise yaratmış olduğu komünite ile hızlı ve düşük işlem ücreti olmaktadır.

Dogecoin Ve Elon Musk Arasındaki İlişki?

Dogecoin aslında mizah amaçlı başlatılmış olan fakat Bitcoin’e benzer biçimde işlev görerek ElonMusk tarafından ilgi görmüş olmaktadır. Dogecoin ise diğer kripto olan paralardan ayırt edici bir özelliği olmamasına rağmen oldukça birçok kişi tarafından bilinerek popülerliğini de korumaktadır.

Bir nokta üzerinde yaklaşık olarak 2 milyar dolarlık değerinde bir piyasaya ulaşmıştır. Musk ise çok daha öncesinde benzer biçimde kripto olarak para birimleri ile ilgilendiğini dile getirmiştir. Bu sebeple Dogecoin ve Elon musk arasında ilişki olması, ilgi göstermesi şaşırtıcı olmamaktadır.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Dogecoin genel olarak para dünyası üzerinde mizahi olarak coin şeklinde bilinmektedir. Bir internet sitesi üzerinde mizah amaçlı üretilmiş olan kripto çok tercih edilerek ve en fazla işlem yapma görevi görmektedir.

Birçok birey Dogecoin almak için bilgi edinmek istemektedir. Dogecoin nasıl alınır? Sorusuna verilebilecek en iyi cevap ise cointral olacaktır. Cointral ister kredi kartı ile isterseniz de web sitesi üzerinden hem hızlı hem de güvenli bir şekilde alabilmeniz oldukça mümkündür. Bir diğer güvenli satın alma yöntemi ise şube üzerinden giderek satın almaktır.

Dogecoin Kaç TL?

Çoğu bireyin kafasında yer edinen popüler olan mizah amaçlı para birimi ‘Dogecoin kaç TL’ sorusu olmaktadır. Özellikle alacak olan bireyler tarafından ya da popüler para birimine merak salan kişilerce oldukça merak unsuru durumuna gelmektedir. Sıklıkla sorulan bu soruya ise hesaplama yapılarak net cevap verilmiştir.

2019 yılı tarihinde genel olarak bilenen 0,002765 ABD doları değerine sahiptir. Bu dolar TL cinsiden ise toplam 0.0161 TL olarak hesaplanmıştır. Bütün bunların ise günlük işlem hacimleri 396.856.146 TL olarak Dogecoin’deki piyasa değeri 1.951.337.587 olarak  da bilinmektedir.

Dogecoin Ve Üretim Limiti Nedir?

Mizah amaçlı oluşan Dogecoin blok zamanlarında ise 1 dakika olacak biçimde tasarlanmıştır. Dogecoin’in en iyi ve en beğenilen yanı ise üretiminin limitsiz olmuş olmasıdır. Sektöre girerek Dogecoin, üretim limiti olarak madenciliğie oldukça önem ve de özen göstermektedir. Bunlar üzerine de  birçok bireyde Dogecoin üretim limiti soru olarak akıllarda kalmaktadır.

Bu zamanlarda ise madencilik yapmak için oldukça büyük düzeyde miktarı gözden çıkarmak gerekmektedir. Fakat mining işlemiyle beraber Dogecoin sayesinde yüzlerce  hatta ve hatta binlerce DOGE oluşturmanız oldukça mümkün duruma gelmektedir.

 

1 yorum
  1. NEMES1S diyor

    abi sitedeki içerikler çok kaliteli tebrik ediyorum seni:)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.