E-Kitap Yazarak Para Kazanma

0

E-Kitap Yazarak Para Kazanma

En büyük hayallerinizden birisi kendi kitabınızı yazmaksa, e-kitap yazarak ve bu kitabı belirli sitelere satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer yazma konusunda özel bir ilginiz varsa, hayalinizde kendi kitabınızı yatma fikirleri dolaşıyorsa, e- kitap yazmak sizin için önemli bir fırsat olabilir. Sürekli bir yazma eğilimi yatışıyorsanız, artık içinizdeki yazarı dışarı çıkarma zamanı gelmiş olabilir. Kitap bastırmak için beklemenize ekstra paralar ödemenize gerek kalmadan kendi kitabınızı yayımlayabilirsiniz.

Ülkemizde ve tüm dünyada e-kitap erişimi artmış, insanlar artık e-kitaplardan kitap okumaktadır. Erişimin kolay olması ve her an el altında olması gibi nedenlerden dolayı e-kitaptan çok okunan vardır. Böylece evinizden kitabınızı yayımlama fırsatı bulabilirsiniz. Kitabınızın içeriği fark etmeksizin, kendi kitabınızı yazabileceksiniz. İsterseniz polisiye roman yazın isterseniz yemek kitabı yazın fark etmeksizin okuyuculara ulaşma imkanı kazanabilirsiniz.

e kitap yazarak para kazanma
e kitap yazarak para kazanma

E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Tabletlerden ve akıllı telefonlardan rahatlıkla okunabilen e-kitaplar, gençler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu yüzden eğer yazma eğilimi taşıyorsanız, e- kitap yazarak para kazanma için adım atabilirsiniz. Gittikçe daha yaygın bir eğilim kazanan e-kitap yazarak para kazanmak, birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Özellikle sermayeniz bulunmuyorsa, dışarıda kitap bastırmak zor hale gelebilir. Üstelik e-kitap basımında herhangi bir içerik ya da konu kaygısı da olmadan kitap yazma fırsatı bulabileceksiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Eğer e-kitap yayınlamışsanız, kitabınızı doğru bir şekilde fiyatlandırmanız ve hedef kitlenize ulaşabilmeniz son derece önemlidir. Eğer kitabınızın değeri normalin üzerinde olursa okuyucular tarafından tercih edilmeyecektir.

Bununla birlikte kitabınızı doğru formatlamanız da önemlidir. Word programını ve html programını kullanabiliyorsanız bunu kendiniz yapabilirsiniz. Eğer bu programlarla ilgili bir bilginiz bulunmuyorsa, profesyonel destek almanız gerekebilir.

E-kitap bile yazıyorsanız, kitap kapağınız mutlaka özenli olmalıdır. İnsanlar bir kitabı okumaya başlamadan önce kapağıyla ilgilenirler. Kapak, insanlara o kitabı okuyup okumamakla ilgili bilgi verir. Bundan dolayı mutlaka kitap tasarımınıza gereken önemi vermelisiniz.

Bununla birlikte e-kitapta ürün açıklamasının iyi bir şekilde yapılması da son derece önemlidir. Burada dikkat etmeniz gereken husus kitabınızın türü, içeriği, kelime sayısı ve biyografiniz konusunda hassas olmaktır. Bu hususlara dikkat etmeniz durumunda daha çok kişiye ulaşma fırsatı elde edebilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak Çok Kolay

Kitap yazmaya ilgisi olan kişilerin tercih edebilecekleri bir para kazanma yöntemi olan internet üzerinden e-kitap yazarak para kazanmak için öncelikle kitabınızı yazmanız gerekmektedir. Sonra kitabınızı hangi platforma satacağınıza karar vermelisiniz. E-kitap satabileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Paytr, İyzico, Shopier gibi sitelerin yanı sıra googleplay’de e-kitap almaktadır. Ücretsiz üye olarak kitabınızı bu sitelerden birinde satışa sunabilirsiniz.

E-kitap yazdıktan sonra, kitabınızın belirli bir sayıda satılmasını istiyorsanız, reklamını mutlaka yapmalısınız. Sosyal medya platformlarında veya internet sitelerinde kitabınızın reklamını yapabilirsiniz. bunun için aynı zamanda e-kitap gruplarına da katılabilir, online görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Pasif kazançlardan birisi olan e-kitap yazarak para kazanmak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Üstelik e-kitap satışı git gide rağbet görmektedir.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Öneriler

Türkiye’de e-kitap yazarak para kazanmak istiyorsanız, bazı hususlara dikkat etmenizde yarar vardır. Yazdığınız e-kitabı birçok satış aracı yardımıyla piyasaya kolaylıkla sürebilirsiniz. Ücretli olarak reklam verebileceğiniz gibi, sosyal medya araçlarını kullanarak ta satış yapabilirsiniz. bununla birlikte affiliatemarketing de tercih edebileceğiniz yöntemler arasındadır. Satış ortaklarınız yardımıyla belirli bir komisyon üzerinden kitabınızı daha rahat bir şekilde satışa sunabilirsiniz.

Google playstore ile e-kitap satışı yapmak birçok kişinin ilk olarak tercih ettiği yöntemdir. Öncelikle gmail hesabı açmanız ve sisteme üye olmanız gerekebilir. Bununla birlikte playstorepublish sekmesine giriş yapmanız ve pdf formatındaki e-kitabınızı yüklemeniz gerekmektedir. Eğer kitabınızla ilgili bir sorun oluşmazsa kısa bir sürede kitabınız playstorede olacaktır. Fakat sorun olması durumunda ise size sorun hakkında bilgi verilecektir. Birçok yöntemle e-kitap satışı yapabileceğiniz gibi tercih edeceğiniz ilk yöntem Google playstore olabilir. E-kitap satışı yaparakpara kazanmak emek isteyen bir süreçtir. Bu yüzden sabırlı olmanız gerekir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.