Dubai İş İlanları

23

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden birisi olan Dubai’de çalışmak herkesin hayali peki Dubai’de iş ilanları nelerdir? Çalışmak için ne yapmak gerekir? Yazımızın devamında.

Arap yarımadasın en zengin şehirlerinden birisi olan Dubai, özellikle inşaat, turizm ve eğlence sektöründe çalışan ve çalışmak isteyenler için bir fırsat konumunda bu nedenle ülkemizde birçok kişi Dubai’de çalışmak için araştırmalar yapmaktadır.

dubai is ilanlari
dubai is ilanlari

Dubai Hakkında

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden birisi olan bir kenttir. Şehirde yaşayanlar ilk zamanlar balıkçılık ve deniz ürünleri ile uğraşmaktaydı. Bir dönem bu iş ile uğraştıktan sonra kent inci piyasasının uğrak noktalarından oldu fakat 1930’larda başlayan Dünya Ekonomik Krizi nedeniyle Dubai İnci Piyasası da çökmeye başladı.

Bu günlerden sonra kent yavaş yavaş çökmeye başladı. Fakat 1969’da bir petrol firmasının Dubai’de petrol bulması işleri kentteki insanlar lehine çevirdi. Bugün Dubai’nin konumu petrolden dolayıdır.

Dubai’de Çalışmak

Dubai’de çalışmak için öncelikle yabancılık hissetmemek için dil bilmek gerekir, tabi bunu o şehirde kalarak da edinebilirsiniz. Aynı zamanda birçok farklı kültürden insanı bir arada barındırdığı için buna göre bir tavır takınmalısınız. Bugün Dubai’nin %75’ini Hindistan ve Pakistanlılar oluşturmaktadır. %5’lik kısmı ise diğer ülkelerden insanlar vardır.

Bu %5’lik dilimde yer alanlar orada faaliyet gösteren firmalarda çalışan diğer milletlerden insanlardır. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer altı emirliğinden farklı olup hatta ülkeden daha fazla tercih edilen bölgeler arasındadır.

Çünkü Dubai özellikle petrol ve turizm sektörüyle ön plana çıkan bir kenttir. Fakat turizm sektörü petrolden daha önce geldiği için turizm alanında birçok işçiye fırsat doğurmaktadır.

Bu ülkede çalışmak isteyenler Dubai iş imkanları açısında turizm sektöründe daha fazla alımın olduğunu bilmelidir.

Diğer iş imkanları ise ülkedeki zengin petrol ve altın kaynaklarının keşfedilmesi ile 1970’li yıllarda hızlı gelişimini başlatan Dubai bugün inanılmaz bir değişim rüzgarı başlamıştır. Bugün çöl ortasında kalan şehir adeta cennet gibi görünüşüyle birçok insanı içine çekmektedir.

Bu nedenle bu ülkedeki iş imkanlarından elde edeceğiniz kazanç epey yüksek olacaktır. Bugün dünyanın en büyük alışveriş merkezine, plajlarına, yapay göllerine, adalarına sahip olan kent, adlarını sayamayacağımız kadar birçok esere de ev sahipliği yapmaktadır.

2020 Expo’ya ev sahipliği yapacak olan Dubai (Korona virüsten dolayı bu 1 yıl sonraya ertelenmiştir) bundan dolayı güzelliklerini farklı milletlere tanıtma yoluna gidecektir. Bu nedenle bu ülkede iş imkanı bu yıllarda daha fazladır. Çünkü birden çok turizm, inşaat, petrokimya firması işlerini Dubai’de sürdürmektedir.

Dubai İş İmkanlarına Göre Tercih Edilen Meslek Grupları

Dubai iş imkanlarına baktığımızda birçok meslek grubundan işçi alımının yapıldığını söyleyebiliriz. Fakat öne çıkan meslek grupları şu şekilde; inşaat, turizm ve hizmet sektörü.

Bu sektörde çalışanları deneyimli deneyimsiz daha fazla tercih etmektedirler. Turizm alanında ise dünya havacılık şirketleri arasında önemli bir paya sahip Emiratesile birlikte transit yolcu taşımacılığının etkili olmasından dolayı havaalanı hizmetleri ve otelcilik hizmetleri alanında her yıl yüzlerce personel istihdamı sağlanmaktadır.

Dubai’de Hangi İşleri Yapabiliriz?

Dubai’de çalışmak isteyenler Dubai’de hangi işleri yapabileceğini merak ediyor. Bu soruya şu şekilde karşılık verebiliriz. Bugün ki Dubai’in sosyokültürel durumunu göz önüne alırsak, zengin ve görkemli yapılarıyla dikkat çeken bir bölge. Bu nedenle turizm alanında iş imkanınız daha fazla.

Turizm alanında yapabileceğini işler ise tercüman, garson, otel yöneticiliği ve benzeri işleri yapabilirler. Aynı zamanda Expo 2021’e ev sahipliği yapacağından dolayı gayrimenkul sektörü de daha fazla gelişme göstermeye başlamıştır. Bu nedenle inşaat alanında çalışanlarda Dubai’de çalışma fırsatı yakalayabilirler.

Ülkede ne kadar kazanacağını merak edenlere ise Türkiye’de kazandığınızın üç katını kazanma imkanını bulursunuz. Eğer işinizin erbabıysanız bu yıllara göre dört ya da beş katı da olabilir. Şehirde yaşamak için 1000 ve 1500 dolar arasını gözden çıkarmalısınız. Dubai’deki kiralar bu şekildedir. Şehrin en büyük dezavantajı ilkbahar ve sonbahar arasında kalan dönemde kum fırtınaları ve 50 dereceyi aşan sıcaklıklardır.

Dubai İş İlanlar

Dubai’de çalışmak isterseniz, bunun için Dubai’de faaliyet gösteren Türk şirketlerini takip edebilirsiniz. Aynı zamanda diğer ülkelerin şirketlerini de http://www.gulftalent.com/home/index.php sitesinden takip edebilirsiniz. Orada yer alan UAE (Birleşik Arap Emirliklerinin kısaltması)’ye tıklarsanız. Size Dubai’de faaliyet gösteren şirketlerin iş ilanlarını gösterecektir. Aynı zamanda bunlara da başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 


23 Yorumlar
 1. Abdulaziz diyor

  Lütfen benim işe ihtiyacım var ceb. 05416514876

 2. Veysi diyor
 3. Muhammed Nur Şalar diyor

  bnim işe ihtiyacı var ve arabça biliyorum 100%

 4. Caner yılmaz diyor

  gerçekten işe ihtiyarcim var.
  istacaneryilmaz@gmail.com

 5. ÜMİT KARABÖRK diyor

  Elektrik ve GAZALTI KAYNAKÇISIYIM YURT DIŞI İŞLERİNİZDE BENDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM İNŞAAT TESİSAT VB. HER TÜRLÜ İŞ YAPARIM
  +905364502023

 6. Wepa diyor

  Bende çalışmak istiyorum lütfen Rus dili biliyorum 05541687572

 7. Mutlu sağır diyor

  10 yıllık pasaportum var Dubai de calismal istiyorum
  05342017665

 8. Muzaffer diyor

  Merhaba ben Muzaffer inşaatda alçı ustasıyım yurtdışında çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 05537121288 teşekkürler

 9. İş olursa giderim diyor

  Tekstil de ustayım

 10. Necdet diyor

  Merhaba ben necdet aslen Irak kerküklüyim Türkçe ve Arapça okuma yazma biliyorum işe ihtiyacım var tel 00905551704551

 11. Gahryman diyor

  Merhaba ben Gahryman Garlyyev.
  Ben dubaide çalışmak istiyorum. Ben öncede 3 sene orda çalıştım ehliyetimde var.

 12. Adem diyor

  Merhaba ben Adem işe ihtiyaçım var

 13. Ozan diyor

  Merhaba efendim danperli kamyon Şoförüyum tum belgele var yurtdişinda çalişmak istiyorum bu konuda yardimci olabilirmisin telefon no 05414110721

 14. Ozan diyor

  Merhaba ben danperli kamyon Şoförüyum tum belgelerim var yurtdişinda çalişmak istiyorum bu konuda yardimci olsaniz cok sevinirim saygilar dilerim

 15. Ozan oyan diyor

  Merhaba ben danperli kamyon şoförlüğü yapiyorum yurtdişinda çalişmak istiyorum tum belgelerim var bu konuda yardimci olsaniz cok sevinirim saygilar dilerim telefon no 05414110721

 16. Ahmet Kırılmaz diyor

  Kaynakçi tornaçi e sinif ehliyet var mekanik iişkerden anlarım 05306894224 telifon

 17. Tayyr diyor

  Ban araba tamirjiyim iş lazym 5525144705

 18. Sebuhi diyor

  Ben dubaide caliwmaq istiyorum

 19. Ibrahim halil yildirim diyor

  Ascı boyacı alcici şoför garson mesleğim var dubai de çalışmak istiyorum

 20. Elmeddin diyor

  Salam men dubayda işlemek isdyirem +

 21. Hakan diyor

  Mekanik tesisat konusunda uzmanım çalışmak istiyorum

 22. Merdan diyor

  Nasıl başvuru yapıyoruz 05522592293

 23. hamit diyor

  elektrikciyim 1 yıldır bu işi yAPIYORUM 19 YAŞINDAYIM EV TESİSATINDAN ANLIYORUM hmtmutlu0103@gmail.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.