Dil Okulu Çalışma İzni Veren Ülkeler

0

İçindekiler

Dil Okulu Çalışma İzni Veren Ülkeler

Yabancı ülkelerde hem dil öğrenimi görüp hem de çalışarak para kazanmak isteyenler yazımızı dikkatlice inceleyebilirler.

İnsanlar dillerini geliştirmek için en hızlı ve doğru yolun yurt dışında bir eğitim görmek olduğunu düşünmektedirler. Ancak eskiden yurt dışında dil eğitimi almak çok daha kolay bir durum olsa bile günümüzdeki kurlara bakılacak olursa bugün yurt dışında bir eğitim almak hiç kolay bir durum gibi gözükmemektedir. Pek çok insan yurt dışında eğitim almak için hazırlıklarını yaparlarken en çok sıkıntıyı bütçe konusunda yaşamaktadırlar ve bu duruma bir çözüm aramaktadırlar.

Yurt dışında eğitim alan insanların bütçelerini zorlamadan bu eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri için en mantıklı yol gidilen ülkede çalışmaktır. Pek çok dil öğrenme aşkı ile yanıp tutuşan insan, dil öğrenimi için gittikleri ülkelerde çalışarak para kazanmanın yollarını araştırmaktadırlar. Bir yandan dilini geliştirip bir yandan da para kazanan insanlar, eğitim süreçlerini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Aynı zamanda bu sayede yurt dışı deneyimi de yaşayan insanlar ülkelerine döndüklerini kendilerini geliştirmiş birer birey olmaktadırlar. Yurt dışında dil okulu çalışma izni veren ülkeler sayılı olduğundan dolayı bu ülkelerin sıkı bir şekilde incelenmesi de gerekecektir.

dil okulu calisma izni veren ulkeler
dil okulu calisma izni veren ulkeler

Dil Eğitimi ile Çalışma İzni Veren Ülkeler Arasında Seçim Nasıl Yapılır?

Bütçelerini zorlamadan dil eğitimi almak için çalışma iznine ihtiyaç duyan insanlar, hangi ülkelerin bu çerçevede izinler verdiklerini de merak etmektedirler. Dil eğitimi esnasında insanlara çalışma izni sunan bazı ülkeler şunlardır;

    İrlanda

İrlanda, hem doğal güzellikleri ile hem de güvenilir bir şehir olmasıyla dünya üzerinde en sık ziyaret edilen ve en çok sevilen ülkelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra ülke, dil eğitimi için gelenlere haftalık 20 saat süreye kadar bir çalışma izni de tanımaktadır. İrlanda’da hem dil eğitimi almak hem de çalışarak bütçenizi korumak istiyorsanız, 25 haftalık bir programa kendinizi dahil etmeniz sizden istenen tek şart olacaktır. İngilizce öğrenimi olarak da son derece kaliteli eğitimlerin sunulduğu ülkeye dil eğitimi için gelen insanlar son derece memnun kalmaktadırlar.

    Avustralya

Dil eğitimi alırken çalışma izni veren ülkelerden bir tanesi de Avustralya olmaktadır ve bu ülkede dil eğitimi alan insanlar da son derece memnun kalmaktadırlar. Avustralya’da dil eğitimi alan insanları son derece hoşgörülü ve misafirperver insanlar beklemektedir. Bu ülkede dil eğitim almak için aranan şart ise 12 haftalık bir kursa kayıt yaptırmaktır, eğer ki bu kursa kayıt yapılırsa çalışma izni verilmektedir. Ayrıca Avustralya’da verilen çalışma izinleri tatil dönemlerine denk geldiği zaman bu izinler tam zamanlı da olabilmektedir.

    Yeni Zelanda

Doğa seven insanların en önemli ziyaret bölgelerinden bir tanesi olan Yeni Zelanda da dil eğitimi alan insanların çalışma izinlerinin olması mümkündür. Yeni Zelanda ülkesinde hem yaşam kalitesi oldukça yüksek olduğu için hem de ülkede bulunan eğitim kurumlarının kaliteli olmasından kaynaklı sıklıkla tercih edilen bir ülke olmaktadır. Yeni Zelanda’da dil eğitimi alan insanlar haftalık olarak 20 saat çalışma izinlerine sahip olabilmektedirler ve aynı zamanda bu süre özellikle tatil dönemlerinde 40 saate kadar uzayabilmektedir. Yeni Zelanda ülkesinde çalışma iznine sahip olunması için en az 12 haftalık dil programı sürecine kayıt yaptırılma şartı bulunmaktadır. Ülkenin sunmuş olduğu bu olanaklar dil eğitimi gören insanların çok daha rahat bir şekilde eğitim hayatlarına devam etmelerinin önünü açmaktadır.

    Malta

İngilizce dil eğitimi alıp aynı zamanda çalışmak isteyenler için ekonomik bir ülke olarak Malta ülkesi gösterilebilir. Bu ülkenin iklim koşulları vs. insanlara tatil havasını yaşatıyor olsa bile, çalışma izni verilme şartlarında diğer ülkelere nazaran bazı farklılıklar da bulunmaktadır. Malta’da çalışma izni almak isteyen insanlar ancak 3 aylık bir dil programına kayıt yaptırırlarsa bu çalışma izninden faydalanabilmektedirler.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.