Cezayir’de İş İmkanları Nelerdir? Cezayir İş İlanları

0

Cezayir’de İş İmkanları Nelerdir? Cezayir İş İlanları

isteyenler için Cezayir’de iş imkanları oldukça fazladır. Yurt dışından gelip Cezayir’de çalışanlar ağırlıklı olarak inşaat sektörünü tercih etmektedir. Bu sebeple başta inşaat işçisi olmak üzere, gıda, tekstil, enerji, lojistik ve tarım gibi sektörlerde çeşitli pozisyonlarda sürekli eleman ihtiyacı duyulmaktadır.

Cezayir’de farklı sektörlerde birçok  pozisyon iş bulmak mümkündür. Bazı sektördeki pozisyonlar için kişilerin eğitim bilgisi ve tecrübeleri önemli iken bazı kesimler için böyle bir durum söz konusu değildir.

İnternetin hayatımızda yaygın olarak kullanılması, beraberinde çeşitli fırsatları da karşımıza çıkarıyor. Kişilerin büyük bir kısmı, internet üzerinden yurt dışı iş ilanlarını araştırarak, çalışma fırsatını yakalıyor. Yurt dışı iş ilanları denildiğinde de pek çok kişinin karşısına Cezayir çıkıyor. Cezayir, özellikle de yabancılara iş imkanları konusunda geniş seçenekler sunuyor.

Cezayir’de İş İmkanları

Cezayir özellikle gıda ve inşaat sektörlerinde çok fazla fırsatlar barındırmaktadır. Bu alanlarda iş bulmak pek çok kişi tarafından oldukça kolaydır.

Gıda sektöründe maaşlar genellikle çalışılacak pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. Eğer garson ya da komi olarak çalışacaksanız, ücretler asgari ücret + prim şeklinde olmaktadır. Primler genellikle toplayabildiğiniz bahşişleri kapsamaktadır. Bunun dışında aşçı ya da şef olarak çalışmak istiyorsanız, bu pozisyonun fiyatlarının 2 – 3 bin dolardan başlayıp 10 bin dolara kadar çıkabilmektedir.

Denize yakın bir ülke olduğu için özellikle otellerde bu tür işlerden bulabilirsiniz. Bölgenin kıyı şeridinde çok fazla otel bulunmaktadır. Binlerce insan özellikle bahar ve yaz mevsiminde Cezayir’e iş için akın ediyor. Oteller, çalışanlarına sadece maaş değil, aynı zamanda ve konaklama ihtiyaçlarını da karşılıyor. Bizdeki Antalya, Bodrum, Marmaris gibi düşünebilirsiniz.

Turizm sektöründe çalışanlar için bir çok iş imkanı bulunmaktadır.

Cezayir’de Arapça Bilen Eğitimsiz Personel İhtiyacı

Cezayir’de çalışmak için üniversite mezunu olmanız yada doktora yapmış olmanıza gerek yok. Bu ülke eğitimli eğitimsiz bütün herkes için çeşitli iş imkanları bulunmaktadır. Cezayir’de iş imkanları konusunda araştırma yapanların büyük bir kısmını ilk okul – orta okul ve lise mezunları oluşturmaktadır. Eğer Arapça biliyorsanız, rakiplerinize karşı daha çok şansınız bulunmaktadır.

Arapça bilen kişiler Cezayir’de tercümanlık ya da çeviri yapabilirler. Bu işin maaşı diğer işlere kıyasla daha fazladır. Bölge pek çok ülkeden gelen kişilere açık olduğu için çevirmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Tercümanlık işi için dil bilmek çoğu firma için yeterli olmaktadır. Ancak bazı firmalar tecrübe ve eğitim isteyebilmektedir. Eğer başvurunuzu internetten yapıyorsanız, şirketlerin şartlarını iyi incelemelisiniz.

Cezayir’de Deneyimsiz Personel İş İmkanları

Eğer hiçbir deneyiminiz ya da eğitiminiz yoksa yine Cezayir’de çalışabilirsiniz. Cezayir’de iş imkanları arasında aşağıda sayılanlara benzer bir çok iş bulunabilir.

Bahçıvanlık

Cezayir’de en çok tercih edilen işler arasında bulunmaktadır. Ortalama maaşlar 400 – 600 usd arasında değişkenlik göstermektedir. Bu iş için deneme süresi, bilgisayar bilgisi, eğitim seviyesi ya da iş deneyimi gerekli değildir.

Çiçekçilik

Cezayir’de tercih edilen meslekler arasında bulunmaktadır. Maaşlar 350 – 500 usd arasında değişmektedir. Bu iş için de aynı şekilde bilgisayar bilgisi, deneme süresi, ehliyet, deneyim vb. ihtiyaçlar gerekli değildir.

Tarım İşçisi

Cezayir özellikle tarım alanında gelişmiş bir ülkedir. Üniversite eğitimi olmayan kişiler tarım sektöründe oldukça fazladır. Maaşlar  ortalama 300 – 500 usd civarındadır.

Bunlar dışında kuaför, şoför, temizlikçi, güvenlik personeli, elektrikçi, oto tamiri, balıkçılık gibi bir çok alanda iş bulunabilmektedir.

Maaşlar ülkemize kıyasla düşük gelebilir. Ancak bölgede bu maaşlarla hem geçinip, hem de birikim yapmak mümkün.

Cezayir’de iş imkanları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Cezayir ile ilgili diğer konular için aşağıdaki başlıklardan faydalanabilirsiniz.

Cezayir’de Yaşam Masrafları – Ortalama Aylık Giderler

Cezayir’de Nasıl İş Bulunur? Cezayir’de İş Bulmanın Yolları

Cezayir’de İş Kurmak. Cezayir’de Ne İş Yapabilir?

Cezayir’de Maaşlar. Asgari Ücret

Cezayir’de Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Cezayir Vizesi, Cezayir Çalışma izni ve Oturma İzni

Cezayir’de Üniversite Okumak. Cezayir Üniversite Ücretleri


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.