Çeviri Yaparak Para Kazanma  

1

Çeviri Yaparak Para Kazanma  

İnternette yollarından birisi olarak görülen çeviri yaparak para kazanmak özellikle bu alanda kendini geliştirmiş kişiler açısından son derece yüksek kazançlar sağlayan para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. 

Çeviri yaparak para kazanmak deneyim gerektiren bir iş olup internet üzerinden evinizden çıkmadan masa başında tercih edilen işlerden birisidir. Bu alanda kendini geliştirmiş özellikle yabancı dil bakımından farklı diller bilen okuyan ve yazanlar için önemli derece de ek gelir sağlamaktadır. Bu açıdan çeviri yaparak yöntemleri arasında özellikle yabancı dilden kaynakları çevirerek makale yazarlığı yapmak vardır. Bu yöntem sayesinde internet üzerinde yer alan ingilizce, almanca, rusça veya fransızca makaleleri çevirerek daha yüksek kazançlar da elde edebilirsiniz.

ceviri yaparak para kazanma
ceviri yaparak

Nasıl Kazanılır

 Kazanç oranları bakımından yüksek kazançlar sağlayan çeviri yaparak yöntemi son zamanlarda birden fazla kişinin başvurduğu yollar arasında yer almaktadır. Bu kazanç kapılarından birisi olarak görülen tercüme yaparak yolu özellikle yabancı kaynaklar üzerinden sunulan para kazanmadır. Dolar kuru üzerinden hesaplanan geliriniz sayesinde çokça yüksek miktarlar kazanma şansınız bulunmaktadır. 

Çeviri yaparak aynı zamanda yüksek dil gelişimi de sağlayan bir iştir. Bu sayede bu işe yeni başlayan kişiler dil yazma becerisini de geliştirerek daha yüksek miktalarda kazanma şansına da erişebilirler. Birçok açıdan kazanç sağlayan çeviri yaparak para kazanma hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yazımızın devamını da okuyabilirsiniz. 

Farklı Siteler için Tercüme Yaparak Para Kazanmak 

İnternet üzerinde birden fazla alanda birden çok hizmet sağlayan internet sitesi bulunmaktadır. Bu alanda hizmet veren internet siteleri için son derece özel işlev sağlayan bu siteler kullanıcı yararına olan sitelerdir bu açıdan yüksek bir verim sağlayan bu sitelerin kaynakları kimi zaman yabancı site kaynaklarından geldiği için insanlar daha çok yabancı siteleri kullanırlar. Fakat dil bakımından yetersiz olan kullanıcılar bu sitelerde yer alan bilgilerden mahrum kalırlar. 

Bu işlem için yüksek verimlilik sağlayan işlerden birisi de tercüme yapmaktır. Bunun için gereken tek şey sitenin geçerli olduğu yabancı dili yüksek derece de bilmektir. Bu sitede yer alan dili bilen kullanıcılar sayesinde çeviri yaparak türkçe bir siteye aktarabilirler. 

Bu çeviri kazanç miktarı ise yüz kelime başına hesaplanmaktadır. Bazen yüz kelimesi 6 liradan başlamak üzere bu miktarlar on iki liraya kadar da çıkabilmektedir. Bu açıdan önemli kazançlar sağlayabilirsiniz. Günlük olarak 1000 kelime aldığınızı varsayalım bu miktar zamanla 60 lira çapında bir fiyat oranı sağlar. Bunu günlük olarak 10000 kelime oranında düşünecek olursak bu oran 600 lirayı da bulabiliyor eğer bir aylık süreç ele alacak olursak 18000 TL kazanma şansınız vardır. 

Yabancı Siteler için Yazı Yazma 

İnternette yer alan yollarından birisi olan tercüme yaparak para kazanma aynı zamanda bu alanda para kazanmak isteyen kullanıcılar açısından da son derece verimli yollar sunmaktadır. Bu yollardan birisi olan çeviri yaparak para kazanma da aynı zamanda yabancı siteler için de Türk kaynakları kullanarak yabancı dil ile içerikler yazabilirsiniz. 

Yabancı dil ile içerik yazarlığında alacağınız fiyat dolar kuru üzerinden hesaplanır. Özellikle yüz kelimesi üç ile dört dolar aralığında değişen bu fiyatlar aldığınız kelime miktarına bağlı olarak bazen 9 dolar olur bu da Türk para birimi ile karşılaştırıldığında bu miktar 90 liraya da denk gelmektedir. Yani günlük olarak 1000 kelime ayda 9000 lira oranına denk gelmektedir. 

Yazarlık bakımından kendini geliştirmek isteyen kişiler için yüksek miktarlar kazanmanızı sağlayan çeviri yaparak her koşulda kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. 

Film / Dizi Çeviri Yaparak Para Kazanmak 

İleri düzeyde yabancı dili olanlar için bir diğer yollarından birisi de dizi film çeviri yaparak para kazanmadır. Bu açıdan özellikle film sunan sitelere giriş yapıp çevirmen olarak başvuru yaptığınız taktirde çeviri yaptığınız film ve diziler bakımından yüksek miktarlar kazanabilirsiniz. 

Bu alanda bilmeniz gereken diller daha çok ingilizce, korece, almanca, fransızca, ispanyolca gibi diller olup bu dilleri çeviri yaparak daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. 

Özellikle sürekli gelişen ve yenilenen dizi ve film sektörüne her yeni eklenen film için ayrı bir çevirmen ihtiyacı doğmaktadır. Bu alanda kendini geliştiren kişilere sürekli olarak ihtiyaç duyan dizi film çevirmenliği yaparak para kazanmak en önemli kazanç yolları arasında yer alır. Siz de dizi film çevirmenliği yaparak yüksek oranlar kazanabilirsiniz. 

Kitap Çevirmenliği Yaparak Para Kazanmak 

İnternet üzerinden birden fazla elektronik kitap türünde kitap bulunmaktadır. Bu elektronik kitap sahipleri kitaplarının geniş kesimlerde yayınlanması açısından kitaplarını farklı dillere çevirir. Bu açıdan çeviri bakımından ileri derece yabancı dile sahip kişiler kitap başına çeviri yaparak para kazanabilirler. 

Çeviri yapacağınız kitabın konusunu ve taslağını hazır olarak alan çevirmenler kitaplarda geçen kelimeleri tek tek çevirdikten sonra iş bitiminde ücretlerini alırlar. Yaklaşık olarak 500-600 dolarlık yapılan bu işlem Türk parasıyla bir haftada 8000-9000 TL kazanmanızı sağlar. Fakat kitap çevirisi yaparak para kazanmak ileri derece dil düzeyi isteyen aynı zamanda bu alanda sertifikalarınızın olmasını sağlayan bir işlemdir. Ayrıca bu tür bir iş bulmak için yabancı freelancer tabanlı sitelere de göz atmanız gerekmektedir. 

Yabancı Tabanlı Blog Çevirmenliği 

Çeviri yaparak yöntemleri arasında son yöntemlerden birisi de yine freelancer sitelerinde karşımıza çıkan yabancı tabanlı blog sitesi çevirmenliğidir. Bu alanda sunulan hizmetler açısından yabancı blog sitelerinden çeviri yaparak para kazanmak yüksek miktalar da kazanç sağlayabileceksiniz. 


1 yorum
  1. Selahattin diyor

    İse ihtiyacım var iş bulamıyorum ve evim kira olduğu için isimde olmadığı için evimden ayrılmak zorunda kaldım ve bir inşaata sığındım acilen bu işe ihtiyacım var lütfen YARDİM EDİN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.