Çalışmadan Nasıl Para Kazanılır

0

Çalışmadan

Çalışmadan nasıl para kazanılır? Ancak çok az çabayla veya hiç çaba harcamadan da vardır. 

Çalışmadan para kazanabilseydiniz harika olmaz mıydı? Çeşitli mobil uygulamalar, basit yatırım araçları ve tasarruf taktikleri ile hiçbir şey yapmadan ekstra para kazanabilirsiniz.

Çalişmadan Nasil Para Kazanilir
Çalişmadan Nasil Para Kazanilir

Yöntem 1/3: Alışılmadık Şekillerde Para Kazanın

Evinizde bir oda kiralayın. Evinizde bir (veya daha fazla) kullanılmayan odanız varsa, döşemeyi ve kiracılara kiralamayı düşünün. Seçiminiz buysa, menkul kıymetler, ekipman vb. ile ilgili olarak bölgenizdeki ev sahipleri için geçerli olan yasaları izleyin. Bu, odayı doldurmaya hazırlamaktan başka bir iş yapmadan her ay size çok para kazandıracak.

Oda ne kadar özel olursa, kirayı o kadar fazla ödeyebilirsiniz. Mutfağı ve banyosu olan ayrı bir yer altı daireniz varsa, tek kişilik bir odaya göre çok daha fazla ücret alabilirsiniz.

Sadece zamanında ödeme yapacak ve mülkünüze saygı duyacak sorumlu ve güvenilir kiracılardan oda kiralayın. Bir ön araştırma yapmak, sabıka kayıtlarına ve kredi geçmişine bakmak ve onlardan size bir referans ve geçmiş bir mal sahibinin yakın tarihli bir maaş bordrosunun bir kopyasını vermelerini istemeyi unutmayın.

Aylık bir oda faturalandırmanıza kıyasla gecelik çok daha yüksek bir ücret almanızı sağlar.

İnternetten para kazanın. Bugün çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu var.

Markanızın gelişimine katılırsanız, büyük başarılar elde edebilirsiniz.

Bir sayfa veya blog başlatın. Sayfanız popüler hale geliyorsa ve çok fazla trafik alıyorsa, reklam alanı satarak çok para kazanabilirsiniz. Yazmak sizin yeteneğiniz değilse, video içeriği de oluşturabilirsiniz.

İnsanlara matematik, hokkabazlık veya yabancı dil öğretebilirseniz, muhtemelen paylaşmak için yararlı bir şeyler düşünürsünüz.

Daha geleneksel bir iş yapmaya hazırsanız, serbest yazar veya sanal asistan olarak çevrimiçi olarak da para kazanabilirsiniz. Serbest veya uzaktan çalışmaya adanmış iş teklifleri için İnternet’te arama yapmayı deneyin.

Müzayedede mevcut telif hakları için telif hakkı satın almak da mümkündür, ancak yatırımın buna değdiğinden emin olmak için çok fazla araştırma yapmak önemlidir.

Kısa süreli iş yapmak için para kazanın. Geleneksel bir iş sahibi olma fikrinden hoşlanmıyorsanız, ancak günde birkaç saatinizi çevrimiçi çalışarak veya şehrin farklı yerlerini ziyaret ederek geçirmeye istekliyseniz, iyi bir miktar para kazanabilirsiniz. Bir işe başvurmadan önce, size nasıl ödeme yapılacağını tam olarak anlayın.

Sahte jürilere veya odak gruplarına katılın. Bir sunumu dinlemeniz ve düşüncelerinizi paylaşmanız için size ödeme yapılacaktır.

Çevrimiçi anketler, birkaç dolar kazanmanın hızlı ve kolay bir yoludur. ThePanelStation ve LivraPesquisa dahil olmak üzere birçok şirket ücretli anketler sunar.

Web’de gezinmeyi seviyorsanız, yeni sayfaları test etmek ve fikirlerinizi paylaşmak için para alma fikri hoşunuza gidebilir. UserTesting.com gibi seçenekler birçok fırsat sunar.

Alışveriş yapmaktan ve dışarıda yemekten hoşlanıyorsanız, gizli müşteri olmak harika bir seçenektir. Tek yapmanız gereken bir yeri ziyaret etmek, tekrar eden bir müşteri gibi davranmak ve ardından işletmeyle ilgili deneyiminizin birkaç ayrıntısını paylaşmak. İşe bağlı olarak, işten para alabilir veya ürün veya hizmet alabilirsiniz. 

Satış yapın. Yaratıcı bir insansanız, ev yapımı ürünlerinizi Etsy veya benzeri bir platformda satabilirsiniz.

İşin püf noktası, bit pazarları, çarşılar ve ikinci el mağazaları veya ikinci el kitapçılar gibi yerlerde pazarlık yaparak daha yüksek fiyattan ürün satmaktır. Bu, kitaplar gibi depolanması ve gönderilmesi nispeten ucuz olan öğeler için iyi çalışır.

Çevrimiçi satış yapmak sizin işiniz değilse, alışveriş yapın veya bölgenizdeki bit pazarlarını ve fuarları arayın.

Yöntem 2/3: Zaten Sahip Olduklarınızdan Para Kazanmak

Yatırım yapmadan önce işletmenin giderlerini ve potansiyel kârlarını, ayrıca taşıdığı marka ve imajı tam olarak anlamalısınız.

Tüm paranızı tek bir işe koymayın. Her şey ters giderse geriye hiçbir şey kalmaz.

Gayrimenkul satışı. Akıllı seçimler ve ev geliştirme konusunda çalışan bir bilgi ile her işlemde binlerce dolar kazanabilirsiniz, ancak beklenmedik harcamalar ve kötü bir konut piyasası sizi kırmızıda bırakabilir.

Gayrimenkule yatırım yapmadan önce yerel piyasayı anlayın, yoksa satmaya çalışırken para kaybedebilirsiniz.

Tüm işi yapmak için bir müteahhit kiralamak için yeterli paranız yoksa, mülkü yeniden satmak sizin açınızdan çok çaba gerektirecektir. 

Gayrimenkule yatırım yapacak paranız yoksa, mobilya ve arabalar da dahil olmak üzere yeniden satılabilecek birçok varlık var. Ucuza satın alabileceğiniz, yenileyebileceğiniz ve kar için satabileceğiniz şeyler yeniden satılabilir.

Yöntem 3/3: Ödünç Ver

Kısa vadeli kredi alın. Halihazırda bir işiniz varsa ve bir sonraki ödemenizden önce paraya ihtiyacınız varsa, avans alabilirsiniz. Bu seçenek, çevrimiçi olarak veya küçük finans kurumlarında bulunan küçük miktarlarda para için sunulan kısa vadeli bir krediyi ifade eder.

Genellikle çok yüksek faiz oranlarıyla sunulan bu kredilere dikkat edin. Bu alternatifi yalnızca acil durumlarda kullanmak en iyisidir.

Kredi kartınızdan nakit avans çekin. Birçok finans kurumu, ATM’den ödünç aldığınız parayı kredi kartınızla çekme seçeneği sunar. Kısa vadeli krediler gibi, bu avanslar da yüksek faiz oranlarıyla gelir ve bu da onları daha pahalı bir seçenek haline getirir.

Bankadan kredi alın. Bankalar ve kredi kuruluşları bu alanda çeşitli ürünler sunmaktadır. İpotek gibi bazı krediler, tahsil edilen tutarı geri ödemek mümkün değilse, kişisel mülkünüzü teminat olarak vermenizi gerektirir. Herhangi bir mülkünüz veya başka bir varlığa sahip değilseniz, mali durumunuza bağlı olarak yine de kişisel kredi almaya uygun olabilirsiniz.

Belirli bir krediyi taahhüt etmeden önce farklı kurumları içeren oranları karşılaştırmak önemlidir. Kredi kurumları genellikle bankalardan daha düşük faiz oranları sunar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.