Borsadan Nasıl Para Kazanılır

0

Borsadan Nasıl Para Kazanılır

Borsa üzerinde düzenli bir şekilde alım- satım işlemleri yapan ve başarıyı yakalayarak, borsada para kazanma isteklerini gerçekleştiren yüzbinlerce insan bulunmaktadır.

Borsada para kazanma isteği olan ve bu isteklerini gerçekleştiren kişiler, borsada var olan sayısız döngüler üzerinden ve milyonlarca yatırımcının sahip olduğu deneyimlerden yola çıkarak, temel ve basit olan ilkeleri benimsemektedirler.

Dünya üzerinde yer alan herhangi bir işte zeka önemli bir etken durumundadır. Ancak borsa üzerinden yapacağınız yatırımlarda başarılı olabilmeniz için üst düzey bir zeka sahibi olmanıza gerek yoktur. Eğer, beşinci sınıfta gösterilen matematiği yapabiliyorsanız, borsa üzerinde kolay bir şekilde yatırım yapabilirsiniz.

borsadan nasil para kazanilir
borsadan nasil para kazanilir

Borsada Para Kazanmak İçin Gerekli Taktik ve İpuçları

Dünya üzerinde yer alan herkes, mutlu ve zengin olabilmek için, kolay ve hızlı yöntemlerin arayışı içerisindedir. Sürekli olarak kısa bir yoldan geçerek çok zengin olunabileceği ve bir piyango bileti alarak, hayatlarının değişeceği düşüncesi içerisinde olan insanların sayısı oldukça fazladır.

Her ne kadar, piyango bileti alarak zengin olan insanlar olsa da, sadece aklını kullanmayan veya kullanmayı akıl edemeyen insanlar, şans faktörünü bir yatırım aracı olarak kullanmaktadırlar. Eğer ki, sokakta yürürken başınıza yıldırım düşmesi sonucunda öleceğinize inanmıyorsanız, piyangoyu kazanıp da zengin olacağınızı da inanmamalısınız. Çünkü her iki durumunda gerçekleşme oranı, aynıdır.

Borsada para kazanmak veya hayatımız içerisinde başarıya giden yolda insanlar genel olarak, ellerinin altında yer alan oldukça güçlü etmenleri görmezden gelmektedirler. Bu güçlü etmenler ise, bileşik faiz ve zamanın büyüsüdür.

Düzenli bir şekilde yatırım yaparak, gereksiz durumdaki finansal risklerden kaçınarak ve sahip olduğunuz birikimin sizin adınıza yıllar boyunca çalışmasını sağlayarak, varlıklarınızın arttırılmasını sağlamak, garanti görülen en önemli yöntemlerden biridir.

Borsaya Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Borsa üzerinden yatırım yapıp, para kazanmak isteyen kişilerin bilmeleri gereken ipuçları ve dinlemeleri gereken tavsiyeler bulunmaktadır. Bu ipuçları ve tavsiyelere uyulması, uzun vadede borsa üzerinden para kazanılmasını sağlayacak etkenlerdir. Borsa üzerinden para kazanmak isteyen bir kişinin dikkate alması gereken tavsiye ve ipuçları şu şekildedir:

  • Uzun vadeli hedeflerin belirlenmesi,
  • Risk toleranslarının anlaşılması,
  • Duyguların kontrol edilmesi,
  • Piyasanın ve fiyatların günlük takip edilmemesi ve al- sat yapılmaması,
  • Temel konularla başlanılması,
  • Yatırımların çeşitlendirilmesi,
  • Hiç kimseden yatırım tavsiyesi alınmaması,
  • Hissenin düşmesinde alıcı, yükselmesinde satıcı olunması

Uzun Vadeli Hedeflerin Belirlenmesi

Borsada nasıl para kazanılır? Konusunda, yatırım yapmak isteyen kişilerin en başta, uzun vadeli olacak şekilde borsa hedeflerinin belirlenmesi gereklidir. Borsada neden yatırım yapılmak istendiği, borsaya yatırılacak paranın 6 ay, 1- 5 yıl veya daha uzun bir süre sonrasında mı ihtiyaç olunacağı, ev almak, emeklilik veya çocuklarınıza miras bırakmak amacıyla mı yatırım yapılacağı belirlenmelidir.

Borsa üzerinden yatırım yapmadan önce, amaçlarınızı ve geleceğin hangi döneminde yatırım yapacağınıza ihtiyacınız olacağını bilmelisiniz. Geleceğin hangi döneminde bu yatırıma ihtiyacınız olacağını bilmek, ne kadarlık bir yatırım yapılması gerektiğini ve istediğiniz sonucu alabilmeniz için yapacağınız yatırımdan ne kadarlık bir gelir elde etmeniz gerektiği konusunda hesaplamalar yapacağınızı bilme imkanı sunmaktadır.

Risk Toleranslarının Anlaşılması

Borsa para kazanma süreci içerisinde, risk toleranslarının anlaşılması oldukça büyük bir öneme sahiptir. Risk toleransı, genetik olarak kişiden kişiye geçen ve psikolojik bir özelliktir. Ancak, gelir, eğitim ve kişinin refah düzeyiyle olumlu olarak, yaşla da olumsuz olarak etkileşim içerisindedir.

Kişinin sahip olduğu risk toleransı, risk hakkında nasıl hissedildiği ve risk oluşan durumlarda yaşanılan kaygı seviyesi anlatmaktadır. Psikolojik anlamda risk toleransına bakıldığında ise, kişinin var olan durumdan daha iyi bir sonuç elde edebilmek adına, elindekilerden ne derecede vazgeçeceğidir.

Duyguların Kontrol Edilmesi

Borsada yapılan yatırımlardan elde edilecek karın önündeki en büyük engellerden biri, kişilerin duygularını kontrol edememesi ve bu kontrolsüzlük sonucunda da, mantıklı kararlar verilememesidir. Kısa dönem içerisinde, şirketlerin fiyatları yatırımcı topluluklarının hepsinin duygularının birleşimini yansıtmaktadır.

Yatırımcı olan kişilerin birçoğu, herhangi bir şirket hakkında endişelenmeye başladıklarında fiyatlar genel olarak düşme eğilimindedir. Aynı şekilde, yatırımcıların şirketler hakkında olumlu düşünceler içerisinde olması da, fiyatların yükseleceğini haber verebilir.

Borsada yatırım yaparak para kazanma işlemlerinde, bu ve buna benzer olayların göz önüne alınması, ipucu ve tavsiyelere uyulması, başarılı bir borsa serüveni geçirilmesini sağlayacaktır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.