Bitcoin’den Nasıl Para Kazanırım

0

İçindekiler

'den Nasıl ırım

Bitcoin nedir ve nasıl kullanılır? Bitcoin güvenilir midir? Bitcoin'in avantaj ve dezavantajları nelerdir? Bitcoin'den ?

bitcoinden nasil para kazanirim
bitcoinden nasil para kazanirim

Bitcoin kullanmak, modern zamanın teknolojisinde uzun ya da kısa vadede para kazanmak, büyük ş ortaklarına yatırım yapmak ya da sadece alış veriş yapmak için tercih edilen bir yöntemdir. Bitcoin, günümüzde birçok devlet tarafından kabul görmüş ve üzerinde büyük yatırımlar dönen bir elektronik para birimi olsa da güvenilirliği konusunda geçmiş zamanda çok kez ayrıma düşülmüştür. Kimi ekonomistler bitcoin'e olumlu yaklaşırken kimileri de şüphecidir. Chicago Fed'in önemli ekonomistlerinden biri olan François R. Velde, bitcoin için “dijital para oluşturabilmenin en zarif yöntemi,” demiştir.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, herhangi bir merkez bankası ya da resmi kuruluşla ilişkisi olmayan modern dünyanın elektronik para birimlerinden biri olarak tanımlanır.Derin Ağ içerisinde en çok kullanılan para birimi olup, basamak birimi virgülden sonra 100 milyona kadar uzanabilir. Sembolü ₿ ve kısaltmasıBTC olarak kabul edilir. 2021 Ocak verilerine göre 1 bitcoin yaklaşık olarak 276.300,00 Türk lirası yapmaktadır.

Bitcoin Nasıl Ulaşır?

Bitcoinler herhangi bir merkezden üretilmez ve Bittorent ağlarına benzeyen ağlar şeklinde noktadan noktaya dağıtılırlar. Bu ağda bir ödeme gerçekleştiğinde, diğer ağlara anında ulaşır ve hangi adresten hangi adrese ödeme yapıldığı anlık olarak kayıtlara geçer.

Bitcoin'i satın almak ve kullanmak için öncelikle bir sanal cüzdan gereklidir. Bitcoin transferinde asimetrik şifreleme ile imzalama kullanılır. Bu sebeple aynı bitcoin'i birden fazla kullanamamış olursunuz.

Cambridge Üniversitesi'nin 2017 yılında yaptığı bir araştırmaya göre 3 milyon ile 8 milyon arasında kullanıcı dijital para cüzdanına sahip olmaktadır ve en çok kullanılan dijital para bitcoin'dir. Her geçen yıl (özellikle 2013'ten sonra) aktif kullanıcı sayısı artmaktadır.

Bitcoin kullanımı, avantajları ve dezavantajları

Bitcoin'i internet üzerinden direkt kullanmak mümkündür,isteyen herkes kendine bir cüzdan edinerek bitcoini kullanabilir, bu sistem herkese açıktır. Bitcoin'i nakite çevirme işlemi de borsalar üzerinden satış işlemleriyle yapılmaktadır. Bitcoin'i borsa üzerinden satarak karşılığında gerçek para tutarı EFT ya da havale işlemi ile kişilere gönderilmektedir.

Bitcoin kullanımının birçok avantajı vardır. İlk olarak enflasyon ve çökme işlemi çok düşüktür, bu sebeple güvenilirdir. İz sürülemez, yani anonim, olması da güvenilirliği arttıran bir diğer unsurdur. Özetle para transferi geçmişten bu güne gelen klasik yöntemlere kıyasla modern dönemde daha kolay, güvenilir ve hızlı olarak yapılabilir. Dezavantajları arasında,illegal ürünlerin ödemelerinde kullanılarak kara para aklama işlemi yapılması ve buna bağlı olarak değer azalması sayılabilir.

Bitcoin'den Nasıl Para Kazanılır?

Al –Sat Yöntemi

Bitcoin borsasını takip ederek paranızı uygun bir zamanda yatırıp satarak kâr elde edebilmek yüksektir. Bunu kısa dönemde borsa takibiyle yapan ve uzun dönemde yatırım yaptığını unutarak gelir elde eden insanlar vardır

Bitcoin İle Ödeme Kabul Etme

Bir başka yöntem de budur. Eğer bir iş veriyorsanız, ücret küçük ya da büyük olsa da müşterilerinizden bitcoin ile ödeme talep edebilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği

Kendi maden teçhizatınıza sahip olarak bitcoin madenciliği ile para kazanabilirsiniz. Ancak daha çok tercih edilen yöntem bulut madenciliğidir. Bunun için herhangi bir yazılım ya da donanım satın almanıza gerek yoktur. Hatta hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Sadece tek seferlik kontrat ücretini yatırmanız yeterlidir, ay sonunda kazancınızı alabillirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.