Belçika 93 Bin İşçi Alımı ve Başvurusu

33

İçindekiler

Belçika 93 Bin İşçi Alımı ve Başvurusu

isteyen bireyler bunun için alternatif yollar aramaktadır. Aynı zamanda yaşadığı ülkeden memnun olmayan ve farklı ülkelere gitmek isteyen kişiler için de işçi alımı başvuruları oldukça önemlidir. Bu bağlamda Belçika 93 bin işçi alımı yapacağını duyurdu. Belçika’da çalışmak isteyen kişiler bu iş ilanlarını araştırmaya başladı. İş gücü ihtiyacını yabancı ülkelerden dengelemek isteyen Belçika işçi alımı için bünyesinde belirli şartlar bulunduruyor. Bu şartları karşılayamayan bireylerin başvurusu otomatik olarak iptal ediliyor. İstenilen şartların başvuruda tamamıyla karşılanması gerekiyor.

İşçi alımının yalnızca bir alanda gerçekleşmeyeceğini aynı zamanda farklı sektörlerden de alınacağı duyurulmuştur. Toplam 93 bin işçi alımı yapılacaktır. Belçika’da çalışmak isteyen ve şartları taşıyan kişiler öncelikle başvuru yapmalıdır. Başvuru sürecinin sorunsuz ilerlemesi durumunda belirlenen süre içerisinde bireylere haber verilecektir. Belçika’da çalışmak isteyen kişilerin güncel olarak paylaşılan iş ilanlarını da takip etmesi gerekmektedir.

belcika 93 bin isci alimi ve basvurusu
belcika 93 bin isci alimi ve basvurusu

Belçika İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belçika’da işçi olarak çalışmak isteyen kişilerin bazı prosedürlerden geçebilmesi gerekmektedir. Bu prosedürlerin tam olması durumunda işlemler tamamlanabilmektedir. İşlemlerin başlaması için öncelikle Belçika işçi alımı başvurusu yapmak gerekmektedir. İşçi alımı için yapılacak olan başvurularda istenilen belgelerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer belgelerde eksiklik ya da yanlışlık olursa sistem otomatik olarak başvuruyu reddetmektedir. İlgili iş ilanına başvurabilmek için iş ilanının yayınlandığı siteye girmek gerekmektedir. Sitede Belçika 93 bin işçi alımı başvurusu olacaktır. Buradan başvuru ekranı açılabilmektedir. Bu online olarak yapılan başvurular için geçerlidir. Gereken belgelerin toplanması dahilinde yüz yüze başvuru işlemi de gerçekleşebilmektedir.

Belçika’da çalışmak isteyen kişilerin belirtilen bu başvuru esaslarını tamamlaması gerekmektedir. Başvurunun kesin olarak yapıldığına ve bilgilerinizin eksik olmadığına dikkat etmenizde fayda vardır. Yapılan başvurunun İngilizce olması da şartlar arasında yer almaktadır. Bunun için kendinizi en iyi şekilde açıklayabileceğiniz kelimeleri seçerek kullandığınız bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında yanlış bilgi verilmesi durumunda başvuru incelenmeye devam etmeden iptal edilecektir. Verilen her bilgi gerekli mecralarda kontrol edilmektedir. Bütün bunları dikkate alarak başvuru işlemi yapılmalıdır.

Belçika 93 Bin İşçi Alımı İçin İstenilen Kriterler Nelerdir?

Belçika yaşam standartlarından dolayı yaşanılabilir ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun için iş göçü yapmak isteyenlerin seçenekleri arasında yer almaktadır. Belçika 93 bin işçi alımı yapacağını duyurduktan sonra bu ülkede çalışmak isteyen kişiler nasıl gideceğini araştırmaya başladı. Belçika’da çalışmak istiyorsanız öncelikle çalışma izni almanız gerekmektedir. Buradan çalışma izni almak için ise öncelikle birçok belgenin toplanması gerekecektir. Belçika da çalışma izni tipleri bulunmaktadır. Belgeler almak istediğiniz çalışma izni tipine göre değişmektedir. Belçika’da bulunan çalışma izni tipleri şu şekildedir:

 • A tipi çalışma izni: Bu çalışma iznine sahip olan kişiler Belçika’da süresiz olarak çalışabilmektedir. Aynı zamanda bu kişilerin vatandaşlık hakkı da bulunduğundan dolayı ekstra bir şey yapmasına gerek olmadan çalışma iznini alabilecektir.
 • B tipi çalışma izni: Bu çalışma tipinde çalışmak için hazırlanacak olan belgenin işçi tarafından değiş iş veren tarafından verilmesi gerekmektedir. A tipi kadar geniş yükümlülüklere sahip değildir, sınırlıdır.
 • C tipi çalışma izni: C tipi çalışma izni olan kişilerin çalışabilme süresi 12 ay ile sınırlıdır. Bu nedenle işçinin bu izni her yıl yeniden yenilemesi gerekmektedir. Bu izni Belçika’da eğitim gören öğrenciler çalışmak istediği taktirde alabilmektedir.

Size uygun çalışma iznini alabilmeniz için öncelikle Belçika işçi alımı başvurusu yapmanız gerekecektir. Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra başvurunuzu yaparak beklemeniz gerekecektir. Bu bekleme sonucunda başvuru açıklanacak ve yasal olarak çalışmaya başlayabileceksiniz. Bu çalışma tiplerinden hangisine başvurmak isterseniz onun için istenilen belgeleri araştırmanız ve temin etmeniz gerekmektedir. Her tip için başvuru şartları aynı değildir. Bazıları oldukça detaylı belgelerden oluşabilmektedir.

Belçika Çalışma İzni İçin Gereken Belgeler

Belçika 93 bin işçi alımı yapacağını duyurmuştur. Bu duyurunun ardından işlemi gerçekleştirmek için gereken belgeler merak edilmeye başlamıştır. Belçika’da çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak çalışma iznine sahip olması gerekmektedir. Çalışma izni alabilmek için ise pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Pasaportun mutlaka 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Daha sonra konsolosluktan ya da online temin edilen başvuru formunun eksiksiz olarak tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulması için İngilizce, Almanca Fransızca ya da Felemenkçe olması gerekmektedir. Başvurunuzun hangi dilde incelenmesini istiyorsanız başvuruda belirtmeniz gerekmektedir.

Belçika işçi alımı başvurusu esnasında sabıka kaydınızın da eklenmesi büyük önem taşımaktadır. Bu sabıka kaydının teyit edilmesi için belgelerin bulunması da gerekmektedir. Başvuru için belirlenen miktarda ödeme yapılması da gerekecektir. Bu belgelere ek olarak konsolosluk ek belgeler de isteyebilmektedir. Başvuru için bazen mülakatlar yapılabilmektedir. Başvuru sahibi görüşmeye çağrılarak belgelerinin onaylanması için istenilen özellikleri kontrol edilebilmektedir. Bu mülakat esnasında belirtilmiş olan dillerin herhangi bir tanesinin kullanılabiliyor olması oldukça önemli bir durumdur. Başvuru işlemi bu şekilde yapılabilmektedir.


33 Yorumlar
 1. Berat diyor

  İş istiyom

 2. Berat diyor

  Çalışmak istiyom

 3. Adem diyor

  Merhabalar biz 2 kişiyiz garsonluk yapıyoruz sertifikamizda var Belçika’da yaşamak ve çalışmak istiyoruz yardımcı olursaniz çok seviniriz ne iş olursa olsun yapariz

 4. Cemal diyor

  Ben forklift operatörüyum belgende var Belçika’da çalışmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 5. Andamurat diyor

  Türkmenistan

 6. Servan diyor

  Merhaba kamyon şoförüyum Belçika’da gelmek orda çalışmak istiyorum

 7. Mehmet çelikkaya diyor

  Merhabalar kaliteli bir oto boya ve kaporta ustasıyım belgelerim mevcut bekarım dürt dışında çalışmak istiyorum

 8. Engin diyor

  Su tesisatı yapıyorum fayans işleri yapıyorum kaynak işleri yapıyorum kaynak

 9. Habib diyor

  Kalıp demir duvar ustasıyım başvuru nerden yapiliyor

 10. Halil ağac diyor

  Merhaba 20 yildirki aktif olarak yurdisi projelerinde yer aldim suan icin ekibimle bosa ciktik is imkani varsa ekibimle beraber calismak istiyoruz sizinle biranjim
  Mekanik tesisat formeni
  Altyapi formeni
  Sıhhi tesisat formeni
  Kazidolgucu formeni
  Toprak isler formeni
  Borucu fermeni
  Bilginize sunulur
  İsterseniz calisma belgelerimde var

 11. Hüseyin Gök diyor

  İs arıyorum

 12. Hasan küçük diyor

  Turizm Otelde teknisyenim elektrik Elektronik
  Şantiye elektrik teknisyenliği yaparım bana uygun
  İş arıyorum Kıbrıs’ta yasiyorum

 13. Yiasar diyor

  Belçika 93 bin işçi alımı

 14. İsa diyor

  Merhabalar iş makina öperatörüyüm 20 senedir kullanmaktayım şöförlük garsonluk inşaat işinden anlarım

 15. Adem diyor

  Merhabalar 10 yıldır garsonluk yapıyorum sertifikam var yardımcı olursanız sevinirim

 16. Orhan koc diyor

  Ben firansdayim

 17. Orhan koc diyor

  Meslek işahat cati işi

 18. Can diyor

  Merhabalar
  Abim Belçikada yaşıyor daha önce 2 kere gittim orda 3 er ay kaldım Bilgisayar yazılımcısıyım oraya gidip nasıl çalışabilirim?

 19. Salih koca diyor

  Merhaba
  Elektirik elektironik haberleşme tekniksiyeniyim daha önceleri ukraina Kazakistan Moldova gibi ülkelerde GSM baz istasyon arıza bakım ve tcdd GSMR uzerine çalışmalar yaptim

 20. Suat diyor

  Merhaba kolay gelsin ben Belçika’da çalışmak istiyorum er türlü deneyimim var Kendi restorantım işletiyordum istanbulda kapattım şu an kendime kendime Belçika’da iş arıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 21. Ahmet çoskun diyor

  Merhabalar ben ağır vasıta şödörüyüm 13 yıldır TIR kullanıyorum olursa yurt dışında çalışmak isterim bütün araçları kullanıyorum

 22. Volkan diyor

  Ben volkan Belçika’da çalışmak istiyorum demir kalıp iş yapıyorum ekip mevcut pasaport ver hazir

 23. MEHMET diyor

  Merhabalar biz iki kişi kalıpçı ustasıyiz ayriyeten ağır vasıta şoförü yum çalışmak istiyoruz yardımcı olursanız seviniriz

 24. Sercan barlık diyor

  Merhaba ben Sercan kendim ağır vasıta şoförü yüm sizinle çalışmak isterim

 25. İlhami diyor

  Merhaba ben terziyim ve inşaat alanında çalışabilirim yurtdışına gitmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 26. Hüseyin diyor

  Selam abi ben tıraş veriyorum oraya nasıl gidebilirim

 27. Muzaffer diyor

  Türktelekom Bakım onarım teknik eleman ve Siemens eki ce yer altı projeler işinden anlarım

 28. Orkut diyor

  Orkut korkmaz
  Meslekler
  1.Otolastik balans
  2.Mermer Ocak işçi si dag sayalama
  3.koltuk temizleme halıyıkama
  4.temizlik

 29. Fırat diyor

  Su tesisatı mezunum Türkiye de bu haldeyken işimi yapmadım ama 3 ay da eskisi gibi olurum ve hatırlarım yaptığım işi

 30. Erhan kartal diyor

  Havalandırma sistemleri proje üzerinden imalat teslimi ve montaj. &izolasyon saç kaplama imalat ve iş takibi formenlik ekip kurma. Konusunda 20 yıllık deneyimliyim

 31. Gazanfer diyor

  Bahcevanlik,ve tarım işlerinden anlarım, yardımcı olursanız sevinirim

 32. Gazanfer diyor

  40 yaşındayım çiftlik ve bahçıvan islerinde çalışırım yardımcı olursanız sevinirim

 33. Abdulkerim ERBAKIŞ diyor

  Aşçı yardımcısı yım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.