Az Parayla Kendi İşinizi Nasıl Kurabilirsiniz?

0

Az Parayla Kendi İşinizi Nasıl Kurabilirsiniz?

Birçok girişimci işlerini küçük bir para ile kurmuştur. Zaman geçtikçe yatırımları ve kazançları da artarak işlerini büyütmüşlerdir.

Az parayla iş kurmak istiyorum diyen binlerce girişimci bulunmaktadır. Sizler de bütçeniz sınırlı da olsa hayallerinizi sınırlandırmayın. Doğru çalışma ve gereklilikleri yerine getirerek hayallerinize ulaşabilirsiniz.

az parayla kendi isinizi nasil kurabilirsiniz
az parayla kendi isinizi nasil kurabilirsiniz

Kişisel İletişim Ağlarına Hakim Olun

Bir girişimi hayata geçirmenin en iyi yolu, bir müşteri potansiyeli oluşturmaktır. Müşteri potansiyeli oluşturmak, bir girişimci için zor olabilmektedir. Girişimcilerin zorlandıkları bu durumlarda yapılması gereken şey kişisel olarak maksimum çabanın sarf edilmesidir.

Bu noktada girişiminizi hayata geçirirken iş, arkadaş ve akraba çevrenizle iletişime geçmeniz mutlaka size yarar sağlayacaktır. Girişiminizi yakınlarınız ile paylaşmanızın size yararı olacağı gibi zararı da olacaktır. Hayatın her alanında size yapamayacağınızı söyleyen insanlar var olacaktır. Burada yapmanız gereken şey ise başladığınız konum ne olursa olsun mücadele etmenizdir.

Bugün büyük şirketlerin bugünkü potansiyeline faydası en çok olan konulardan biri de ilk müşterileridir. Bu nedenle girişiminiz için müşteri potansiyeli oluşturun. En iyi hizmeti verdiğinizden emin olun. Çünkü insanların aklında ilk olarak nasıl bir intiba bırakırsanız öyle hatırlanırsınız. Bu sebeple bu adımlar, az parayla nasıl iş kurulur diyenlere çok yardımcı olmaktadır.

Mücadeleci Olun

Girişiminizin başarılı bir şekilde hayata tutunmasını istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şeylerden biri mücadele etmektir. Hayatın her alanında mücadele olduğunu kabul ederek, önce kendiniz sonra girişiminiz için mücadele etmelisiniz. Bir personele ayıracak bir bütçeniz veya zamanınız olmayabilir. Bu durumlarda kendi sınırlarınızı zorlayarak, girişiminizdeki tüm açıkları siz kapatmak zorundasınız. Elinizde olmayan şeyler için üzülmemeli, elinizdeki imkanları kullanarak en iyi sonuca ulaşmaya çalışmalısınız.

Girişiminiz için yeni iletişim ağı oluştururken size yapamayacağınızı söyleyecekler. Bunu söyleyen kişiler genellikle arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız olacak. Ancak bu noktada hiç kimsenin sizi engellemesine, moralinizi düşürmesine izin vermeyin. Az parayla kendi işinizi nasıl kurabilirsiniz adlı bu yazıda maddelerin hepsini birlikte uygulamak sizin için çok daha yararlı olacaktır.

Farkındalık Yaratın

Birçok yeni iş fikrinin olduğu, rekabetin maksimum seviyede olduğu iş dünyasında girişiminizin tutunması için ne yapmanız gerekiyor? Yeni iş kurarken nelere dikkat etmeliyim dediğinizi duyar gibiyim.

Girişimciler yapabiliyor ise çok fazla hizmet verilmeyen alanlarda hizmet vermeliler. Ancak başka birçok kişinin ve firmanın da hizmet verdiği alanlarda hizmet veriyorsa yapmanız gereken şey farkındalık yaratmaktır. Girişimciler, girişimlerinde öyle farklı adımlar atmalılar ki hizmet veren diğer firmalardan farklarını ortaya koyabilsinler. Aksi takdirde hizmet verilen alanda standart bir hizmet vermek sizi yavaş büyütecek, en iyisi yapmayacaktır. Bu sebeple yapabiliyorsanız hizmet verilmeyen, hizmetin az verildiği alanlara yönelin. Fakat hizmet verilen alanlarda hizmet vermek istiyorsanız, farkındalık yaratın ve diğer şirketlerle net bir farkınız olsun. Farkındalık yaratmak için potansiyel müşterinizi iyi analiz etmeli ve vereceğiniz hizmetin bir ayrıcalık olduğunu hissettirmelisiniz.

Tavsiyeleri Dikkate Alın

Girişimciler, daha önce başarılı ve başarısız olmuş girişimleri iyice analiz etmeli,kendine sonuçlar çıkarmalı ve o girişimlerin başarılı olma ve başarısız olma nedenlerini incelenmelidir. Daha önce yapılmış bir hatayı öğrenmek, girişimizin hayata geçmesini kolaylaştıracaktır.Sizler de girişimlerinizi hayata geçirmeden önce, başarılı ve başarısız girişimleri iyice analiz edin.

İş dünyası ile alakalı yazılmış onlarca kitap, makale ve video bulunmaktadır. Bunların size yararı olacağı gibi bir girişimci ile iletişime geçmek da yararlı olacaktır. İnternetin bize sağladığı kolaylıklardan biri de budur. İnternet aracılığıyla, başarılı ve başarısız onlarca girişimci ile iletişime geçin. Onlara neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını sorun. Onların yaptığı hataları tekrarlamayın.

Fiyatlandırma Konusunda Yenilikçi Olun

Az parayla iş kurulabilir mi sorusuna farklı yaklaşımlar ile cevap verdik. Bu yaklaşımlardan ilki kişisel iletişim ağınızı genişletmek olduğunu, sonra girişiminiz için mücadele etmeniz gerektiğini, girişiminizde farkındalık yaratmanız gerektiğini ve tavsiyeleri dikkate almanız gerektiğini söylemiştik. Tüm bu tavsiyelere ek olarak söylenebilecek bir şey de fiyatlandırma konusundaki farklılıktır. Bir alanda hizmet vermeye ilk başladığınız anda müşteriler sizi, fiyat performans açısından en iyi hizmet veya ürün olarak görmeliler. Böylelikle kullanıcılar tarafından tercih edilme oranınız artacaktır. Az parayla nasıl iş kurarken nelere dikkat edilmeli yazımızda son olarak tavsiye edeceğimiz şey fiyatlandırma konusundaki farkındalık ve yenilikçi olmanızdır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.