Avrupada Ne İş Yapabilirim?

9

İçindekiler

Avrupada Ne İş Yapabilirim?

Avrupa’da en çok talep gören işler nelerdir? Benim için çalışılabilecek en iyi ülke hangisi? Bu önemli sorulardan bazılarını yanıtlamanıza yardımcı olalım …

Avrupa’da çalışmak herkesin hayali ve ideali olabilir. Belki de yeni fırsatlar, deneyimler, kültürler arıyorsunuz veya sadece dil becerilerinizi geliştirmek istiyorsunuz. O halde size bir tavsiye vereyim: yurt dışına taşınmak! Yurtdışında çalışma imkanı hem çok çekici hem de hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Küreselleşme, yabancıların Avrupa’nın her yerinde heyecan verici pozisyonları doldurmasını mümkün ve gerekli kılmıştır. Şirketler sürekli olarak çok dilli çalışanlar arıyorlar, bu yüzden risk almak gitgide daha az riskli hale geliyor.

İşte nereye gideceğiniz ve şirketlerin ne tür profiller aradığı hakkında bazı temel bilgiler .

avrupada ne is yapabilirim
avrupada ne is yapabilirim

Avrupa’da en çok hangi ülkeler işe alıyor?

Daha fazla iş istihdam ihtiyacı olan ülkelere bir göz atalım. Sonuçta, fırsatların sayısı ne kadar yüksekse, iş bulma şansınız o kadar yüksek olur.

Bunları kabaca Avrupa’nın üç bölgesine ayırabiliriz:

Güney Avrupa

Belki hayalinizdeki iş güneşli bir iklimde, sahile yakın ve Akdeniz yemeklerinin ve yaşam tarzının tadını çıkarmaktır. O halde şimdi iş arama zamanı! Şu anda İspanya , Portekiz , Yunanistan ve Malta’da çok yüksek sayıda  boş yer var . Bunlar, Europe Language Jobs veritabanında bulunan en büyük teklif miktarına sahip ülkelerdir. Barcelona, Atina veya Lizbon gibi şehirlerde bir iş fikrini seviyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok.

Doğu Avrupa

Sıcaktan ve kalabalık Güney yazından kaçmayı tercih edenler için. Doğu Avrupa size aradığınız huzuru, huzuru ve memnuniyeti getirecek. Polonya , Romanya , Çek Cumhuriyeti veya Bulgaristan gibi ülkelerde de geniş bir açık iş akışı var. Kendinizi geliştirirken ve Avrupa’nın en rahat ve en ucuz şehirlerinden bazılarının tadını çıkarırken eski Avrupa’nın muhteşemliğini keşfedebilirsiniz  .

İngiltere ve İrlanda

Büyük Britanya ve İrlanda her zaman iyi bir seçenekti.r Avrupa multilinguals Britanya adaları bölümünde şu anda en çok işçi arayan ülkedir. Ayrıca, İngilizcenin ana dil olduğu bir ülkede çalışmaya başlamak daha kolay olabilr ve İngilizce dil becerilerinizi mükemmelleştirmek için iyi bir yol olabilir .

En çok hangi diller talep ediliyor?

Elbette, başvurduğunuz pozisyonlarda hangi dillerin gerekli olduğunun farkında olmanız gerekir . Ne kadar çok dil konuşursanız, o kadar çok fırsat arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Ancak hangi dili konuşursanız konuşun her zaman fırsatlar vardır.

Günümüzde Avrupa kentindeki pozisyonların çoğu için İngilizce zorunludur. Almanca konuşuyorsanız  şu anda birçok şirket sizi arıyor olabilir. Avrupa’nın her yerinde çok sayıda Almanca konuşanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Fransızca, Hollandaca ve İspanyolca da çok talep gören diller olup, bunları İtalyanca ve İskandinav dilleri (İsveççe, Danca , Norveççe ve Fince ) izlemektedir ..

Ne tür işler teklif ediliyor?

Tabii ki, nitelikli ve uzman olmak birçok olasılığa açılan bir kapıdır. Her sektörde beklentiler var ama bazıları diğerlerinden daha fazla ağırlığa sahiptir. Müşteri Hizmetleri en çok talep edilen işler arasındadır. Çok Dilli Temsilciler , Hesap Yöneticileri , İş Gücü Planlayıcıları veya Operasyon Yöneticileri en çok aranan profillerden bazılarıdır. BT, Avrupa çapında çok dilli adaylar için de birçok boş pozisyon sunmaktadır. Sizlerde bu boş pozisyonlardan birisine girebilir ve ailenizle Avrupa’ya yerleşebilirsiniz. Bu işlere Teknik Destek , Yazılım Mühendisliği vb. dahildir… ama aynı zamanda şimdiye kadarki  en çok Avrupa’da işçi arayan sektörlerden birisi İnşaat’dır.


9 Yorumlar
  1. Seyithan diyor

    Demir dograma ustasıyım

  2. Abdulla diyor

    nasıl başvuru yapabilirim

  3. Yusuf diyor

    Burdan yorumu görüp okuyanlar bana yardımcı olabilirim nasıl yurt dışına çıkarım kimsem yok yabancı dilde yok ama meslek var bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.