Avrupa’da En Fazla Maaş Veren Ülkeler

1

İçindekiler

Avrupa’da En Fazla Maaş Veren Ülkeler

Ülkelerin ekonomik durumu çalışanların almış oldukları maaşlarla daha çok kendini belli ediyor. Avrupa’nın en çok maaş veren ülkeleri bu bağlamda merak edilen konulardan biri haline gelmiş durumda.

İşte refah düzeyi en yüksek imrendiren maaş oranları sunan Avrupa ülkeleri:

avrupada en fazla maas veren ulkeler
avrupada en fazla maas veren ulkeler

Fransa

Avrupa’nın ekonomik anlamda en güçlü ülkelerinden biri olan Fransa en fazla maaş veren 10. Avrupa ülkesi olarak ön plana çıkıyor. Fransızlar haftada yalnızca 35 saat çalışıyor. Bu az çalışma düzenine rağmen yüksek maaşlar alabilen vatandaşlar ülkenin olanaklarıyla diğer ülkelere nazaran çok daha iyi gelir elde edebiliyor. Buradaki ortalama maaşlar yıllık 28 bin dolar civarında seyrediyor.

Avusturya

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak kabul gören bu ülkenin gelirinin büyük kısmı turistlerden geliyor. Pek çok göçmenin tercih ettiği ülkelerden biri olan Avusturya yüksek maaş imkanları sunması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Yüzde 49 oranında bir vergi ödeyen bu ülkenin vatandaşların buna rağmen yıllık gelirleri diğer ülkenin aynı sektörde çalışan kişileri katlamaya devam ediyor.

Almanya

Almanya Avrupa’nın en iyi ekonomileri arasında zirvede bulunuyor. Alman vatandaşları kazançlarının yarısını vergi olarak ödüyor. Ancak sağlık ve eğitim hizmetleri için hiçbir şekilde ücret ödemiyor. Ülkede yıllık gelir ortalaması ise 31 bin dolar civarında bulunuyor. Durumun bu şekilde olması ise ülkeyi en yüksek maaş veren ülkelerden biri haline getiriyor.

İsviçre

Isviçre yaşanabilecek en iyi ülkelerden biri olarak sayılabilir. Yüksek refah seviyesi, gelişmiş eğitim olanakları, güçlü ekonomisi ve daha fazlasıyla örnek ülkelerden biri olarak gösteriliyor. Ülkenin en büyük sektörleri arasında sanayi, turizm ve sağlık bulunur. Yüksek maaş oranları ile yüz güldürücü olan ülke buraya çalışmak için gelenlerinde sayısının hızla artmasına neden oluyor. Avrupa ülkeleri arasında ekonomik anlamda en güçlülerden biri olan ülkede haftalık toplam çalışma saati ise 36 saattir. Bu şekilde az bir çalışma ile yüksek maaşlar alabilmek ülke imkanları ile mümkün hale geliyor.

Norveç

Balıkçılık ve petrol denildiğinde ilk olarak akla gelen bu ülke doğal kaynaklarıyla ön plana çıkan adreslerden biri olarak bilinir. Avrupa ülkeleri arasında en yüksek kazançlar sunan ülkelerden biri olarak tanımlanmaktadır. Çalışma şartları son derece hafif olan bu ülkede haftalık 33 saat çalışma düzeni bulunur. Öte yandan ülkedeki sağlık ve eğitim hizmeti de diğer ülkelere nazaran gelişmiştir. Bu nedenle göçmenlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği ülke yüksek maaş veren ülkeler arasında olduğundan sıklıkla ön plana çıkmaya devam ediyor.

Yurtdışında Çalışmak

Yurtdışında çalışmanın kendi içinde pek çok faydası vardır. Eğer yabancı dil üzerine uzmanlaşmak isterseniz seçtiğiniz ülkede yaşamanız bu konuda büyük avantajlar olarak geri döner. Yurtdışında yaşamak bu nedenle önemli fırsatlardan biri olarak ön plana çıkar. Ancak yaşanılan ülkenin kültürünü benimsemek zaman alabilir. Çok kültürlü bir ofiste çalışmak farklı kültürleri öğrenebilmek için iyi bir imkan sunar.Avrupa’da çalışmak isteyenlerin alacakları maaş oranları çalışmış oldukları işe ve deneyimlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Özellikle dil bilgisine sahip olmak ve iyi bir kariyer geçmişi bu anlamda daha yüksek maaşlara ulaşmaya zemin hazırlayacaktır. Aynı zamanda öğrenim seviyesi ve diğer yetenekler alınacak maaşa olumlu anlamda etki ettiğinden dolayı maaş tutarını bunlara bağlı olarak hesaplamak gerekir. Yurtdışındaki iş istihdamı ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Kimi Avrupa ülkesinde inşaat sektörü için her daim yerli ve yabancı işçiler aranırken, kimi ülkelerde turizm, kimi ülkede ise yeme içme sektörü daha fazla ön plana çıkabilir. Daha fazla kazanç sağlamak açısından Avrupa ülkelerindeki iş fırsatlarının detaylı şekilde incelenmesi yerinde bir karar olacaktır. Bu sayede yüksek maaş veren ülkeler arasında sizin için daha avantajlı olanı seçebilirsiniz.


1 yorum
 1. Orhan diyor

  Merhaba
  Ben Orhan 43 yasimdayim
  Almanya doğumluyum
  1.76 boy 75 kg
  Su an Antalya da oturuyorum
  Avrupada ülkelerinde çalışmak istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.