Apple İstanbul Mağazası İş Başvurusu

1

Apple İstanbul Mağazası İş Başvurusu

Çalışma alanı ve çalışılan kurum kişiler tarafından son derece önem arz etmektedir. Kaliteli bir yaşam sürmek için çalışma şartlarının olumlu olması gerekmektedir. Bu olumlu çalışma şartlarını içeren bir teknoloji firması ise Apple’dir.

apple istanbul magazasi is basvurusu
apple istanbul magazasi is basvurusu

Apple İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

ABD merkezli Apple, teknolojinin önemli isimlerinden bir tanesidir. Ülkemizde pek çok kişi Apple mağazasında çalışmayı istemektedir. Peki nasıl yapılır?

Apple, Avrupa’nın en büyük mağazasını İstanbul’da açıyor.Yeni bir İstanbul mağazası açacağını duyuran şirket, farklı pozisyonlarda alım yapacağını bildirmiştir. Apple ile çalışmak isteyen kişiler için ise bu pozisyonlar bir fırsat haline gelmiştir. Türkiye’de bulunan iki mağazasından sonra üçüncü bir mağaza açma hazırlığında olan Apple, Kadıköy-Caddebostan merkezli açacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca açılacak olan yeni mağazanın oldukça geniş bir ekip ile kurulacağı bilgileri edinilmiştir.

için 13 Şubat 2021 tarihinde farklı pozisyonlar için iş başvuruları aktif hale getirilmiştir. Apple’nin kendi sitesinden başvuruda bulunmak mümkündür. https://jobs.apple.com/tr-tr/search?location=turkey-TURC linkinden online olarak kişiler kendileri için en uygun olan pozisyona başvurabilirler.

Ayrıca Apple İstanbul mağazası başvurusu için bir diğer yol, kişiler Apple hesabı ile giriş yaparak Apple’nin kendi sitesine girerek, özgeçmiş göndermek de bir seçenektir. Çünkü belirtilen pozisyonlar kişiler için uygun değilse bile uygun bir pozisyon olduğu zaman özgeçmişler değerlendirildiği zaman gönderilen özgeçmişin faydası görülebilir.

Apple Çalışan Maaşları

Apple çalışan maaşları kişiler tarafından son derece merak konusudur. Rakip firmalarına göre daha güzel şartları olduğu bilinmektedir. Bu sebepten dolayı oldukça fazla başvuru talebi olmaktadır. Maaşlar ise pozisyonlara göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin; Apple’de endüstriyel tasarım uzmanı olarak çalışan bir kişinin yıllık kazancı 170 bin doları bulabilmektedir. Çünkü Apple’nin DNA’sını oluşturan bir pozisyondur. Bir diğer önemli pozisyon olan proje müdürü ise projeler ile yakından ilgilenmekte olup, maaşları 100 bin doları bulmaktadır.

Piyasaya çıkmaya hazırlanan her ürünün test edilmesi gerekmektedir. Kalitesi, standartlara uygun olup olmadığı gibi şeylerin testi gerekmektedir. Bunun için de test mühendisleri bulunmaktadır. Test mühendisi pozisyonunda çalışan kişilerin yıllık kazancı 110 bin doları bulmaktadır.

Bu pozisyonlar dışında, mağaza müdürü, finansal analist, operasyon eksperi, bilirkişi, Pazar lideri, müşteriler eksperi, teknik uzman, yaratıcı kişi, uzman, genius, seniormanager, mağaza lideri ve müdür gibi farklı pozisyonlarda mevcuttur. Yine bu pozisyonlarda çalışacak kişiler genellikle piyasadaki teknoloji firmalarından üst seviyede maaşlar ve şartlar ile işe başlayacağının farkında olmalıdırlar.

İlk ismi Apple ComputerInc olarak bilinmekteydi. 1976 yılında kurulan şirket, ilk zamanlarda bilgisayar alanında çalışmalar sürdürürken, ilerleyen zamanlarda elektronik ürünlere yönelmiştir. 2007 yılında ise Apple Inc olarak isim güncellemesine gidilmiştir. Günümüzde ise hem teknolojik hem de elektronik anlamda oldukça ileri bir seviyededir.

Apple kariyer sistemi içerisindeslogan olarak tutkunuzu meslek edinin ilkesi bulunmaktadır. Apple çalışma sisteminde sadece ofice veya şirkette aktif olarak değil, evden çalışma sistemi imkânı da sağlanmaktadır. Teknoloji ile ilgilenmekten keyif alan kişilere öncelik verilmektedir. Evden çalışan Apple danışmanı olmak için ise online program ile bir eğitim aldıktan sonra aktif olarak çalışma hayata başlanır ve ücret sistemine geçilir.Evden çalışan danışman, evden çalışan ekip yöneticisi ve evden çalışan ekip yöneticisi gibi farklı pozisyonlar mevcuttur. Ayrıca tam zamanlı ve yarı zamanlı gibi farklı çalışma şartları da bulunmaktadır. Kişiler kendileri için en uygun olan seçeneğe yönelebilirler. Apple.com sitesinden gerekli detayları araştırmak mümkündür.

Bilindiği üzere Apple, teknolojik dev olarak bilinmektedir. En iyi müşteri desteğinin sağlanması için çaba göstermektedir. Bu büyük yerini korumak için de özenli davranması gerekmektedir. Uzun yıllardır sektördeki kaliteli işleri ile anıldığı için alınacak olan personel konusunda seçici davranılması gerekmektedir.Bu sebepten dolayı iş başvurusunda bulunacak kişiler gerek yetenekleri gerek ise eğitimi ile ön plana çıkıp, rakiplerinden sıyrılmalıdır.

için zaman kaybetmeden, olabilecek en erken vakitte başvuruda bulunmalıdırlar. Aksi takdirde pozisyonlar dolabilir ve kişiler Apple ile çalışma imkânı yakalamak isteyen kişiler farklı bir mağazası açılana kadar başvuruda bulunamazlar. Apple mağazaları da bilindiği gibi çok kısa zaman aralıkları ile açılmamaktadır. Bu yüzden vakit kaybetmemek oldukça önemlidir.


1 yorum
  1. Erdoğan diyor

    Slm dünya mutfağ aşçı siyim kebap alakart balık meze pizza tava hepsi iş ihtiyaçim var çok 05342018853

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.