Amerika’da Temizlik Şirketi Kurmak 

0

Amerika’da Temizlik Şirketi Kurmak 

Amerika’da iş kurmak sanıldığı kadar zor değildir. Amerika vatandaşı olmayan kişiler bile burada gerekli şartlara uyarak iş kurabilir.

Amerika’da iş kurmak isterseniz öncelikli olarak her eyaletin yasalarının farklı işlediğini bilmeniz gerekir. Temizlik şirketi kurmak bu ülkede yapabileceğiniz en kazançlı işlerden biridir. Ancak öncelikli olarak eyalet kararı vererek iş kurmak için bir araştırma sürecine girmelisiniz.

amerikada temizlik sirketi kurmak
amerikada temizlik sirketi kurmak

Amerika’da Temizlik Şirketi Açma

Amerika’da düşük bütçe üzerinden temizlik şirketi bulabilirsiniz. Düşük işletme maliyetleri nedeniyle Amerika’da 890 bini gecik temizlik şirketi bulunur. Ayrıca uzun vadede de kazançlı işlerden biri olması bu sektöre olan ilginin her geçen gün daha fazla artmasına neden oluyor. Temizlik ekipmanları ve temizlik ürünlerine ayırmanız gereken bütçe 300 ile 600 dolar arasında olurken, reklam için 200 dolar, sigorta için personel sayısına bağlı olarak 500 ile 3500 dolar arasında ayırmanız yeterlidir. Bunlara ek olarak işçilere saatlik 11 dolar verdiğiniz düşünüldüğünde diğer sektörlerden çok daha düşük maliyetli olarak iş kurabilirsiniz.

Neden Amerika?

Amerika Dünyanın en büyük ve zengin ekonomik pazarı olarak bilinir. 300 milyonu gecik nüfusu ve nüfusun ülke çapına iyi bir şekilde dağılması özellikle kendi işini kurmak için bulunmaz bir nimettir. Amerika’da bir şirket kurarak özellikle Delaware eyaletinde kurduğunuz şirketin yasal anlamda daha iyi bir korumaya sahip olmasını sağlayabilir, bunun yanında vergi ve masraflardan kurtulabilirsiniz. Amerika’da iş kurmak denildiğinde en fazla ön plana çıkan eyalet ise Delaware’dir. Bu anlamda eyaletin hukuki yapısı ve güvenilirliği, yeni şirket açmak için doğru bir seçenek olması gibi çeşitli konular yatırımcıları daha çok bu adrese yönlendiriyor. Burada bir şirket kurmak için banka hesabınızda herhangi bir alt limitin olmasına gerek yoktur. Ayrıca ülkede şirket kurma konusunda karşınıza sayısız seçenek çıkmakla birlikte, uygun adımlar atıldığı takdirde yapmış olduğunuz yatırımı kısa sürede kazançlı bir hale çekebilmiş olacaksınız.

Öncelikle Faaliyet Alanı Belirleyin

Amerika’da temizlik şirketi açmak için dikkate almanız gereken diğer noktalardan biri de faaliyet alanlarıdır. Özellikle buna dikkat ederek maliyeti biraz daha düşürme imkanı yaratabilirsiniz. Bu bakımdan bu hizmet sektöründe karşınıza çıkacak alanları incelemeniz yeterlidir. Ev temizliği, ticari alan temizliği veya özel temizlik gibi farklı alanlarda temizlik şirketi kurmayı düşünebilirsiniz. Bu alanların hepsine birden yönelebileceğiniz gibi, bir alanla işe başlayarak zaman geçtikçe işinizi büyütüp faaliyet alanlarını arttırabilirsiniz.

Amerika’da İş Nasıl Kurulur?

Amerikan vatandaşlarından biri olmasanız bile Amerika’ya hiç gitmeden bulunduğunuz ülkeden işleri yürütmeniz mümkündür. Bu konuda yabancıların uyması gereken birkaç konu vardır. Bunların bazıları ise oldukça önemlidir. Öncelikli olarak her eyaletin farklı kanunlarının ve normlarının bulunması Amerika’da iş sahibi olmak isteyenlerin için zorlayıcıdır. Öte yandan Amerikan vergi yasaları Türkiye’ye göre çok daha sıkı şekilde uygulanır. Yani durumun bu şekilde olması vergi dairesinden habersiz hiçbir şeyin yapılamayacağını gösteriyor. Bu anlamda hukuksal zorluklardan biri de yabancıların oturma veya vatandaşlık izni olmadan Amerika’da şirket kuramamasıdır. Ancak yüksek bir sermayeye sahip olanlar sermaye şirketi kurmayı düşünebilir. Ayrıca Türkiye’de olduğu gibi bu ülkede de devlet kurumlarında işler ağır ilerlemektedir. Bunun ana nedeninin ise memurların azlığı olmakla birlikte devlet kurumlarında yapılacak işlerin ağırlığını da göze almanız gerekir.

Amerika’da Temizlik Şirketi Kurma Avantajları

Amerika’da düşük maliyetli bir iş kurmayı düşünürseniz temizlik şirketi açma fikrinin üzerinde durabilirsiniz. Ayrıca bu ülkede bir şirkete sahip olmak sizin için çeşitli avantajları da peşinde getirecektir. Global pazara hakim olan ülke yatırımcılarına yapmış oldukları yatırımı katlayarak büyütme şansı veriyor. Bu bakımdan yatırımlarınıza değer kazandırmak için seçiminizi bu ülkede bir şirket açmaktan yana yapabilirsiniz.

Burada bir temizlik şirketi kurduğunuz takdirde Amerika’ya gitmeye gerek kalmadan tüm işlemleri istediğiniz yerden yönetebilirsiniz. E2 ve L1 vizesi alma imkanına sahip olabilir, uzun vadeli olarak kazanç elde etme şansı yakalayabilirsiniz. Öte yandan bu durum almaya da olumlu anlamda etki ederken, işe yatırdığınız sermayeyi kısa süre içinde geri alma şansı yakalamış olursunuz. Bu bakımdan Amerika’da temizlik şirketi kurma projesinin yatırımcısına çok sayıda fayda sunacağını belirtmek gerekiyor.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.