Almanya Kurye İş İlanları ve Başvurusu

33

Almanya Kurye İş İlanları ve Başvurusu

Almanya kurye iş ilanları ve başvurusu yapmak çoğu vatandaşın merak ederek araştırdığı bir konudur. Özellikle Almanya’ya eğitim için giden öğrenciler bir yandan iş arayıp bir yandan da okurlar. Kuryelik genel olarak hem okuyup hem çalışanlar için daha çok tercih edilen mesleklerdendir. Ancak Almanya’da çalışabilmek için bazı şartlar bulunur. Peki Almanya kurye iş ilanları ve başvurusu nasıl yapılır? Almanya’da çalışmak için gerekenler nelerdir? İnceleyelim.

almanya kurye is ilanlari ve basvurusu
almanya kurye is ilanlari ve basvurusu

Almanya’da Kurye Olmak

Türkiye’den çeşitli sebeplerle Almanya’ya gidenler için en kolay iş bulma yöntemlerinden olan Almanya’da kurye olmak oldukça rahattır. Genellikle bisikletli kurye iş ilanları açılır ve geniş sokaklarda ve bulvarlarda bisikletliler için yapılan özel alanlarda bisikletli kuryelik yapmak rahattır. Eğer çalıştığınız şirketin kurye arabası veya motoru varsa bu araçlarla da kurye olmanız mümkündür. Ancak Almanya genelinde en yaygını bisikletli kuryelerdir.

Almanya’da Kuryeler Ne Kadar Maaş Alırlar

Almanya’da çalışmak çoğu kişi için oldukça cazip bir fırsattır. Almanya’da brüt olarak asgari ücret ortalama 1.700 Euro’dur. Ancak kuryeler için bu maaş değişebilmektedir. Genel olarak kurye iş ilanlarına başvurduğunuzda, başvuru yaptığınız şirket size asgari ücretten biraz daha çok maaş vermektedir. Bu maaş her şirket için farklılık gösterse de 2.000 Euro civarındadır.  Kurye maaşlarında iş deneyimi çok önemlidir. İş deneyimi olan bir kurye yeni giriş yapan bir kuryeden daha çok maaş alır. Kuryelerin en çok çalıştığı popüler yerler ise Berlin, Münih, Hamburg, Stuttgart, Hannover, Köln, Frankfurt, Essen, Dortmund ve Bremen’dir.

Almanya kurye iş ilanlarına internet siteleri üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurularınız sonrasında uygun görülürseniz ön görüşme ayarlanır ve başvurunuz onaylanırsa oturma ve çalışma izni alabilirsiniz.

Almanya’da Kurye Olmak İçin Aranan Şartlar

Kuryelik için ciddi seviyede şartlar aranmasa da yine de bazı şartlar bulunur. Almanya’da kuryelik için gerekenlerin başında ise her işte olduğu gibi oturma izni gerekir. Ayrıca; lise mezunu olmak, şirketin çalışma saatlerine uyum sağlamak, Almanca veya tercihen İngilizce bilmek, motor ya da araba ehliyetine sahip olmak gibi şartlar bulunur.

Almanya’da Kuryelerin Çalışma Saatleri

Almanya’da tam zamanlı, yarı zamanlı ya da dönemsel iş fark etmeksizin kuryelerin çalışma saatleri pazartesi gününden cuma gününe kadar haftalık 40 saatin doldurulması gerekir. Bu çalışma saatleri içerisinde 30 dakikalık öğle molaları bulunur. Bunun dışında başvuruda bulunduğunuz şirket hafta sonları ve mesai saatleri dışındaki çalışma saatleri için faklı prosedürler uygularlar.

Almanya Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınır?

Almanya’da çalışabilmek ve oturabilmek için izne ihtiyacınız vardır. Bu izinleri Almanya’ya gitmeden önce Türkiye’de tamamlamanız gerekir. Almanya çalışma vizesi almak için Almanya Konsolosluklarına ya da Almanya Büyükelçiliğine başvurmanız gerekir. Çalışma izni için belirli dönemlerde tarihler belirtilir. Bu tarihleri takip ederek gerekli evraklarla gitmeniz gerekir. Ancak çalışma izni alabilmek için, bu izne başvurmadan önce Almanya’da çalışmak için bir yerle anlaşma yapmış olmanız gerekir. Bunun için Almanya kurye iş ilanları ve başvurusunu internet sitelerinden takip edebilirsiniz. Çalışma süreniz 90 günü geçecekse çalışma izni için Ulusal Vize (D Tipi) almanız gerekir.

Ulusal Vize başvuruları için açıklanacak olan başvuru tarihlerini takip etmelisiniz. Ulusal Vize (D Tipi)için gerekli evraklar ise; başvuru formu, pasaport, vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgâh belgesi, anne ve baba hakkında gerekli bilgiler, sağlık sigortası, iş sözleşmesi ya da iş bulduğunuza dair somut kanıt gibi belgeler istenir. Ayrıca Almanya’da çalışabilmek için gereken dil seviyesi en az A1 düzeyinde olmalıdır. Bunun için Almanya tarafından belirlenen dil kurslarının sınavlarına girerek A1 düzeyinde puan alarak dil yeterlilik sertifikası almalısınız.

Mavi Kart Başvurusu

Almanya’da çalışabilmek için bir diğer izin alma yöntemi de Mavi Kart’tır. Bu karta başvuruda bulunarak belirlenen süre sonunda süresiz yerleşim izni alabilirsiniz. Mavi Kart’a başvuru için öncelikle iş bulmuş olmanız gerekir. Ardından Mavi Kart şartlarından olan bir yıl içerisinde 34.944 Euro kazanmanız gerekir. Başvurunuz onaylandıktan sonra ve Almanya’ya gittikten 33 ay sonra Almanya’da süresiz yerleşim izni almış olursunuz.

Eş Durumu

Almanya’ya çalışmak için geldikten sonra bir diğer merak edilen konu eşler için de oturma izni almak oluyor. Bu oturma izni, Türkiye’den Almanya üniversitelerine denk olan üniversitelerden diploma alanlar için daha kolay oluyor. Eşler ve çocuklar için de gerekli oturma izni belgeleri tamamlanarak Almanya Konsolosluklarına ya da Almanya Büyükelçiliğine başvurmanız gerekiyor.

Almanya’da çalışmak için gereken belgelerin nasıl alınacağından ve Almanya kurye iş ilanları ve başvurusundan bahsettik.Başvuru Forumlarına buradan ulaşabilirsiniz.


33 Yorumlar
 1. Ahmet diyor

  Başvuruyu nereden yapacağız bilgi verirmisiniz ?

 2. Gökhan diyor

  Nasıl başvurucaz

 3. Feyaz diyor

  Başvuru nasıl yapılır

 4. Adil diyor

  Bilgi verebilirmisiniz

 5. Ali Can diyor

  Merhabalar. Ben Ali Can. Üniversite 3. Sınıf Öğrencisiyim. İç Mimarlık alanında 2 sene eğitim alıp şuan yazılım mühendisliği bölümünde eğitimime devam etmekteyim. Belli bir düzey yabancı dil seviyem var. Bilgisayar ile aram gayet iyidir. Yurt dışına kolaylıkla adapte olabilir , herhangi bir işte iyi şekilde çalışabilirim. Pasaportum hazır. Sizden geri dönüş bekliyorum.

 6. Ümit kurt diyor

  Acıl iş arıyorum şoför garsonluk donercilik mobilya montaj vtamir işleri temizlik işçileri yqpabilirim

 7. ERCAN diyor

  Merhaba ben Ercan çifçi yaşım 19 İstanbul’dan yazıyorum kurye garson bulaşıkçılık her türlü işi yaparım ehliyetliyim

 8. İsmail diyor

  Merhaba ben İsmail Elgün 30 yıllık bayan kuaförüyüm isimde uzman bütün belgelerim tamdır dönüş yapan olursa çalışmaya hazırım.

 9. Alican bulum diyor

  Alüminyum kaynakcısıyım dış mekan mobilyaları yapıyorum yurt dışı işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 10. Askeri diyor

  Merhaba ben elektrik ustasıyım Almanya’da is arıyorum kac kişi istiyorlarsa elaman var

 11. halil diyor

  a2 b ehliyetim var ingilizce biliyorum ama istanbulda oturuyorum oturma izni alınırsa bu işi yapabilirim

 12. Serkan diyor

  Bu sitenin hiç faydası yok siteyi kurup tıkla başına para kazanma yöntemi.isci alımı diye yazıyor başvuru formu ve siteyi yonlenrmiyor.

 13. Ahmet diyor

  Gitmek istiyorum Almanya kurye işine

 14. Vefa diyor

  Meraba ben kurye iyim deneyim var türkiyedeym ama gele bilirim

 15. Ahmet diyor

  Türkiyeden yapmak istiyorum

 16. Yasin diyor

  Merahaba nasil başvuru yapabilirız

 17. Yasin diyor

  Merhaba pirinci ustasiyim ekmek piza karadeniz çeşitlı pideleri her turlu yemegi yaparım

 18. Yusuf kurt diyor

  Merhaba ben kaynakçı ustasıyım hem de dış cephe

 19. Maksat diyor

  Merhaba ehliyetim var Almanya’da kurye olmak istiyorum nasıl başvurulur

 20. Yahya diyor

  Tır şöförüyüm uzun yol kapalı 13.60 ve harfiyat işinde tecrübem var jsb ve ekveratör silindir kullanabiliyorum

 21. Şahin diyor

  Merhaba ben garsonluk nargile şefliği kuryelik inşaat sektörüyle ilgilenen biriyim sizinle çok çalışmak isterim .

 22. Parviz diyor

  Merhaba benim ismim Parviz ben Özbekistan vatandaşıyım yaşım 25de Almanya de çalışmak istiyorum W mesleklerin var şoför su tesisatı yardımcı olursanız sevinirim Allah razı olsun

 23. Şerafettin ünlü diyor

  Almanya gitmek çalışmak istiyorum şofur büyük araçların

 24. Barış Karabaş diyor

  Merhaba Türkiye’de Getir Formasında Çalışıyorum Yurtdışında Kurye Olarak Çalışıyorum Birde çocukluğum Mesleğim Elektronik Beyaz Merkezi Sistem Güvenlik Tamir bakım

 25. Sanjarbek diyor

  Merab ban uzbekistaligim nasıl almaniyga Geta buliyormab ban u yerga getib çalışmak istayorman

 26. Davut diyor

  Kuryelik deneyimim var Almanya’da çalışmak istiyorum..

 27. Ali haydar diyor

  Kuryelik deneyimim var Almanya’da çalışmak istiyorum bana yardımcı olsanız çok sevinirim

 28. Mikail diyor

  Ailemin durumu kütü o yüzden mecbur kalmak zorundayim

 29. Ferhat diyor

  Başvuru yorumlamı yapılıyor bilgi vere bilirmisiniz.

 30. Gökhan diyor

  Bir tane hayır sever veya yardım sever mi diyelim artık bize bu konuda ilgi verecek beye yonlendirecegi bir yer varsa yardım ederse gerçekten çok iyi olur.
  Şimdiden teşekkür ederim

 31. ADEMÇİÇEK diyor

  Tamam gelirim

 32. Suat diyor

  Merhaba kolay gelsin ben kuryelik yapmak istiyorum Almanya’da çalışmak istiyorum elimle her iş gelir teşekkürler

 33. Ravil diyor

  Merhaba Azerbaycan vatandaşiyim Türkiyede senelerdir paket servis kuryerlik yapiyorum ilave olarak garson inşaat işlerini de biliyorum eyer gitme imkani sağlanirsa seve seve gidip çalişmak isderim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.