Almanya Havalananlarına Türk İşçi Alımı Yapıyor

83

Almanya Havalananlarına Türk İşçi Alımı Yapıyor

Günümüzde hemen hemen herkesin ulaşım aracı olarak kullandığı ve teknolojinin günümüze getirdiği bir harikası olan uçaklar ulaşımı kolaylaştıran ve hızlandıran araçlardır. Uçakların bir yerden başka bir yere sefer düzenlemesi her ne kadar hızlı ve kolay olsa da o yolculuğun öncesi ve sonrasında yapılan ve çalışanların emekleri önemsenmeyecek derecede değildir. Özellikle uçağın içindeki personelin dışında havaalanında çalışan yer personeli, havaalanı personelleri ve gişede ki kontuar personelleri bir pilot kadar önemli işler yürütmektedir. Almanya bulunduğu konum itibariyle havacılık ulaşımında uğrak bir noktadır. Bu yüzden havaalanlarında çalışan personellerin fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun sebebi birçok uçuşların uğrak noktası olmasından dolayı hava alanlarına Türk personel alımı yapıyor.

Tarihte birçok kez Türkler çalışma olarak Almanya’yı seçmiş ve gitmişlerdir. Havaalanlarında duyulan personel ihtiyacını Türkiye den karşılayacak olan Almanya birçok bölüm de çalışacak Türk personellere istihdam sağlayacaktır. Şu an sayı olarak pek belli bir personel alım sayısı yoktur. Ama iki bin kişinin üstünde olacağı tahmin ediliyor. Bunlar yer görevlisi, kule hizmetleri, hastane içi temizlik personeli, teknik servis personeli gibi alanlarda birçok Türk personel alacaktır. Havacılık büyük bir dikkat ve özen isteyen bir alandır. Aynı şekilde bu dikkatleri havaalanlarında da göstermek gerekmektedir. Bu yüzden alınan personeller seçilerek alınacaktır.

almanya havalananlarina turk isci alimi yapiyor
almanya havalananlarina turk isci alimi yapiyor

Almanya’nın Havaalanlarına Türk İşçi Alımında İstenilen Şartlar

Havayolu ulaşımı çok kısa sürse de hazırlık ve hazırlık sonrası işler çok yoğun ve büyük bir dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. Havaalanlarındaki çalışanların gösterdiği özen her bir personel tarafından istenilmektedir. Almanya’nın havaalanlarına Türk personel alımı konusunda istenilen şartlar içerisinde en başta istenilen şartlar bu dur. İşlerinde büyük bir dikkat ve özen. Diğer bir istenilen ve aranan şartlar arasında işe alınacak olan işçinin daha öncesinde herhangi bir deneyim ve tecrübesi olması istenmektedir. Çünkü Almanya tecrübesiz bir çalışan alarak işleri tehlikeye atmak istemiyor. Aynı zamanda alınacak olan personelin A2 Almanca bilmesinin daha işe alınabilir yani öncelikli personel olabileceği yönünde uyarıyor.

İşçilerin Almanya havaalanlarında çalışmasına başlamasının ardından vatandaşlık verileceğine ve bazılarının geçici bazıların ise kalıcı işçi olacağını söylüyor. Bu personel alımının önemi Almanya havacılık bütçesine büyük oranda katkıda bulunacaktır. Bunun sebebi Almanya havaalanlarındaki personel eksikliğinden dolayı birçok uçuş rötar veya iptal olma tehlikesine karşı karşıya kalmıştır. Bu yüzden Türkiye den işçi alımı yapılacak fakat alınan işçilerin istenilen kriterlere uygun olunması gerekmektedir. Aynı zamanda Türkiye den gelen işçilerin IATA’nın istediği ve gerektirdiği sertifikaları olması gerekmektedir. Diğer bir kriter işçilerin tehlikeli madde eğitimlerine sahip olması ve aynı zamanda Almanya güvenlik kontrollerinden geçmiş olması gerekmektedir. Bu kriterleri karşılayan kişilerin işçi alım başvuru formunu doldurup gerekli olan belgeleri göndermesi gerekmektedir.

Türk İşçilere Verilecek Maaş Miktarı

Almanya Havaalanlarına alacak olduğu Türk personel alımında istenilen şartlara sahip olduğuna ve işe alınabilir olduğuna karar verdikten sonra işe alma süreci başlar. Bu süreçte vize ve vatandaşlık izni gibi süreçlerin yanın da birde maaş konusu gelmektedir. Almanya personellere verilecek maaşların aylık şeklinde olacağına ve değişiklik gösterebileceğine değindi. Bunun sebebi ise bir pist çalışanı ile yer çalışanı veya temizlik personeli aynı maaşı almamaktadır. Bu yüzden işe alınan Türk işçilerin hangi birimde çalıştığı ve yaptığı görevin yanı sıra çalışma süreside göz önünde bulundurularak maaş verilmektedir. Bu maaşlar Euro para birimi ile olacaktır. Tam net bir maaş rakamı belirtilmemiştir. Tabi bu rakam yapılan işin çeşidine ve işçinin birimine göre değişkenlik gösterecektir.

Günümüz şartlarından bu bahsedilmeyen maaş miktarı gayet uygun ve güzel bir maaştır. Almanya şartlarında da yaşanabilecek mir maaş düzeyi olduğu için Türkler Almanya havaalanların da çalışmak için isteklidir. Gerekli şart ve kriterleri barındıran bütün dosyaları tam işçilerin çalışma izni alması ve çalışmaya başlaması bu verilecek olan maaşlar iş bitimine kadar devamlı aylık yatırılacaktır. Bu yayınlanan haberlerde yazmamaktadır ama yapılan iş ve verilen emeğin karşılığı olacağı kesindir. Bu maaştan ve almaya da çalışmak isteyen Türk işçiler belirtilen şartlara uyması gerekmekte ve Almanya tarafından istenilen ve gerekli olan belgeleri hazır etmesi gerekmektedir. Bu istenilenleri karşılayan Türk işçileri alınacak olan işçilerin arasında bulunabilirler.

Almanya Havaalanlarına Türk İşçi Alımında Gerekli Olan Belgeler

Almanya havaalanlarında çalıştırmak içi Türk personel alımı yaparken gerekli bazı belge ve isteklerde bulunmuştur. Aynı zamanda belli şartlar belirlemiştir. Bu şart ve belgeleri sağlayan Türk işçilerin Almanya ya havaalanlarında çalışmak için alınıp maaş verileceğini belirtmiştir. Almanya da havaalanlarında çalışmak isteyen ve istenilen kriter ve şartları karşılayan Türk işçiler Almanya tarafından istenilen ve işe alımda önemli bir unsur olan belgeleri tam anlamıyla toplaması ve eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Almanya’nın istediği havaalanlarında Türk işçi alımında gerekli olan belgeler şunlardır.

 • A2 Almanca dil sertifikası
 • IATA ( Hava Taşımacılığı Birliği) tarafından verilen standartlara uygun ustalık sertifikası
 • Pasaport
 • Çalışma vizesi
 • Başvuru formu

Bu belgeleri hazır eden Türk işçiler Almanya da Çalışmak için hak kazanabilirler. Bu çalışma izni gibi işlemler İstanbul’dan bir acente yardımıyla yapılacaktır. Konsolosluktan yapılmamaktadır. Bu iş birliği yapılacak firma da belirtilmemiştir. Bu belgeler hazır edilip ve gereken şartlara da uyan Türk işçiler Almanya havaalanlarında çalışabilir ve maaş alabilirler. Bu işe girmek isteyen Türk işçilerin yeni bilgileri ve haberleri takip etmesi gerekmekte ve buna göre yeni bir şart veya belge istenirse istenilen yeni belge şartları da ayarlayıp bu şekilde başvuru yapmalıdır.


83 Yorumlar
 1. Serhat Tekbaş diyor

  Almanya çalışmak istyorum her zamn gitmek istyorum

 2. Serhat Tekbaş diyor

  Siz rıca biz alın yanız

 3. Necati diyor

  İstanbul Havalimanı’nda çalışıyorum 3,5 Ayriyetten şoförüm Apron şoförüyüm tüm işleri biliyorum

 4. Necati diyor

  İstanbul Havalimanı’nda çalışıyorum 3,5 Ayriyetten şoförüm Apron şoförüyüm tüm işleri biliyorum celebi havaservisi de

 5. Sedat Kürşat diyor

  Mesleğim kaynakcıyım 9 yıldır bu meslekle uğraşıyorum mersin,de yaşıyorum yurt dışına çıkmak için hazırlıklıyım numaram 0537 945 34 63 ara

 6. necati diyor

  I have been working at the airport for about 4 years, I am in the Celebi Air service, I would like to work at the airport of Germany, I would be very glad if you could help, thank you in advance necati Akbulut

 7. Fatih diyor

  Pide lahmacun ustasıyım komilik te yaptım gide bilirsek gideriz 05385678395

 8. Mikail diyor

  Başvuruyu nasıl yapabilirim

 9. Mustafa diyor

  12 yılık.marangozum çelik kapı oda kapısı montaj yapabiliyorum

 10. Erdal ışıklı diyor

  Unlu mamüller ekmek

 11. Taki caner diyor

  Cnc oparatoruyum tik kaynagi gaz alti elektirik kaynagi mekanik bakim ustasiyim belgelerim var yurdisinda calismaya engel yok.

 12. Mehmet Çelik diyor

  Başvuru nasıl yaparım

 13. Mehmet Çelik diyor

  Ben herturlu iş tercübem var makina bakım on arım tadilat tamirat

 14. Sinan ipek diyor

  İç dış dekorasyon hustasıyım

 15. Mehmet vefa güler diyor

  Sizinle çalışmak benim için onur olacak efendim

 16. Hakan Ayaz diyor

  Metal işleri bölümünden mezunuyum kaynakciyim makina sanayi ve montaj ustası yım inşaat sektöründe tecrübeli yim alçı ve sıva sektöründe tecrübeli yim 05454389592

 17. Metin diyor

  12 senelik elektrik ustasıyım ama herhangi bir bölümde iş yaparim

 18. Emrah şahin diyor

  Almanya’ya gitmek istiyorum çalışmak istiyorum bekar biriyim her iş yapabilirim

 19. Ömer armağan diyor

  Temizlik görevlisi olarak çalışma tamircilik

 20. Şirin diyor

  En kısa zamanda haber verirseniz sevinirim

 21. Meryem diyor

  Bende İstanbul da hava alanda çalıştım 3 yıl bende gelmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 22. Meryem diyor

  Bende İstanbul da hava alanda çalıştım 3 yıl sivil havacılık belgemde var bende gitmek istiyorum

 23. Yunus kaplan diyor

  7 yılık servis şöfürüyüm 5 yılda temizlik işinde çalıştım her alana sahibim

 24. Abdulnasir diyor

  Boyacıyım inşaatta almanyaya gimeye hazırim

 25. Bahattin diyor

  Merhaba abi bende Almanya’da çalışmak istiyorum
  İngilizcem var 12 yıl inşaat sektöründe tecrübem var

 26. Ramazan diyor

  Fabrikada sevkiyatçıyım

 27. Faysal diyor

  Merhaba bu ilan için nereye baş vurmamız kerekmekte dir

 28. Guneri diyor

  20 yıllık kaynakçı tecrübem var her kaynağı biliyorum sertifikaların var

 29. Ali diyor

  22 yıllık erkek kuaförüyum bütün belgelerim mevcut 35 yaşındayım ortak veya aylık ücretle yurt dışı calisabilirim

 30. Erol diyor

  Forklif öpörötörüyüm nereye başvurmamiz lazim almanya havalimani icin

 31. Yunus diyor

  İş arıyorum et balık sulu yemek ustasıyım belgelerim var Almanya’da iş arıyorum n almancam var

 32. Mehmet diyor

  Almanyada calismayi cok seviyorum iş konusunda da hevesim cok var

 33. Veli diyor

  Gitmek isteriz

 34. özkan şentürk diyor

  almanyada işi olarak çalışmak istiyorum E sınıfı ehliyetim var pisko teknik src 2-4 var uzun yıllardır şöförüm

 35. Samet diyor

  Nasıl başvurulur Almanya’da çalışmak istiyorum

 36. Raşit diyor

  Almanya çalışmak istyorum her zamn gitmek istyorum

 37. Raşit diyor

  Çalışmak istiyorum ve havaliman Geçmişte çalışmışlığım var

 38. Raşit diyor

  Çalışmak istiyorum

 39. Yusuf diyor

  4 yıldır gemi sektöründe calisiyrum

 40. ali diyor

  Merhaba istanbul da yazıyorum alçı boya işi yapıyorum

 41. Abdülmecit kaçan diyor

  Kaynak ve montaj ustasıyım yurtdışında çalışmak istiyorum pasaport hazır

 42. Taner diyor

  MERHABALAR İSTANBUL DA YAŞIYORUM VE BAVULCUYUM BAVUL ÇANTA VS İSTİFLİYORUM

 43. Zana geylani diyor

  Bediener des laders

 44. Rafet diyor

  Merhaba kaynakçiyim 6 yıldır kaynak mesleğimi yapıyorum,Aydın’da yaşiyorum yurt dışına gitmek istiyorum

 45. Sinan kaplan diyor

  Mutfak ustası pizza pide lahmacun kebap

 46. Aziz diyor

  SELAM İstanbul da yaşıyorum adım Aziz yaşım 38 şoförüm E sınıfı ehliyetim var bende yurtdışına gitmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 47. Murat diyor

  Bende çalışmak istiyorum nasıl gelebilirim

 48. Ahmet diyor

  Merhaba adım Ahmet lise terkim şuan faprikada çalışıyorum bavul taşıma işini biliyorum iletişim iyi beni alırsanız pişman olmazssınız

 49. Sinan BEKTAŞ diyor

  Şoförüm, 3 yılık hamallık tecrübem var:)

 50. Emrah diyor

  Havliman çalışmak

 51. Gurban diyor

  Ben şuan Almanyadayim 6 aylyk oturum var Frankfurt havalımani yakın oturuyorum Rusça Türkçe bilyorum bende çalışmak istiyorum

 52. Azat diyor

  İnşat sektöründe her türlü hustalık yaparim demir den tut kalıba kalıptan tut alçıya farketmez

 53. Azat diyor

  ……İnşat sektöründe her türlü hustalık yaparim demir den tut kalıba kalıptan tut alçıya farketmez

 54. Muslum diyor

  Düz işçiyim çok çalıştım inşaatta alçı boya hepsi yapyom

 55. Nurullah diyor

  Gitmek isteriz

 56. UTKU AKAY diyor

  PEKİ NASIL BAŞVURU YAPACAĞIZ ONUDA EKLERMİSİNİZ. NE TÜR İŞ OLURSA YAPARIM YETERKİ ALMANYA GEL DESİN 🙂

 57. Selçuk diyor

  5yildir havalimanında çalışmaktayım Almanya işçi olarak çalışmak istiyorum

 58. Mert Agir diyor

  Merhabalar Ekmek Lahmacun Etli Pide Ve Pizzacıyım Ünlü Mamülleri Ustasıyım

 59. İzmir Abdullah diyor

  Merabalar Bende Almanyada havalanında bavulcu olarak calışmak istiyorum.0535.892.55.15

 60. Özgür diyor

  Merhaba temizlik firmam var 5 yıldır temizlik işile uğraşıyorum

 61. Mehmet diyor

  Asciyim 5senedir sıcakciyim az yabancı dilim var turuzimciyim bende gitmek istiyorum

 62. Emrah diyor

  Kayıt olmak istiyorum ama bir türlü olmuyor

 63. Necati diyor

  Bende çok çalıştım havalininda ver işi yaparım yeterli iş olsun ben vermek istiyorum

 64. Mustafa Tepegöz diyor

  Wie kann man sich bewerben?

 65. Sanjarbek diyor

  Meraba ban uzbekistaligim banda getib çalışsam oliyormi

 66. Şatlyk diyor

  Almanya çalışmak isleyan
  Firma .fabrikalarda çalişdym

 67. Şatlyk diyor

  Ben Türkmenistan watandasi 1988yyl doğumlu

 68. Şatlyk diyor

  Ben Türkmenistan vatandaşı
  1988yyl dogulu
  Yurt dasinda çalışmak isleyan

 69. Onur YAPICI diyor

  Merhaba Kıbrıs’ta yaşıyorum, 23 yaşındayım, yeterli düzeyde İngilizce biliyorum, 4 yıldır golf sahasında caddy olarak çalışıyorum, pasaportum var ve Almanya’da çalışmayı çok istiyorum.

 70. Özal diyor

  A.2 B ehliyetim var kuryelik yapıyorum aynı zamanda silahlı güvenlik kartim var orda ise yarayan ne varsa gelir giderim pasaport var

 71. Mehmet ali tan diyor

  Mêrhaba bên Mêhmêt ali Tan türkiyê dê yaşıyorum inşäät işleriyle uğraşıyorum sıva taş duvar birket duvarı ustasıyım e snıfı ehliyetim var

 72. EBRU diyor

  Merhaba yardımcı olabilirmisiniz

 73. süleyman budak diyor

  merhabalar sene 2014 giriş sene 2020 cıkış yaptım hava alanından yer hızmetlerınde opt.soför olarak

 74. Bayram diyor

  Başvuru formu diyorsunuz ortada bir form yok,lütfen eğer gerçek Başvuru linki sizdeyse daha kolay bir ulaşım konusunda kolaylık sağlayın

 75. Ercan diyor

  Merhaba ben Almanyada çalışmak istiyorum 25 yıldır çanta imalat işi yapıyorum çanta imalatı ile ilgili çizim modelist dikiş makinası ustalığı yani kısacası çantanın resmini göster aynısını yapabilirim

 76. Adem diyor

  33 yaşındayım iyi derecede İngilizce orta derece almancam var yurtdışında çalışmak istiyorum

 77. Emrah diyor

  10 yıllık pasaport profesyonel şöförüm

 78. Nurullah diyor

  Merhaba ben 27 yaşındayım b/B1 ehliyet tim var aleymiyom otomatik kepenk sistemleri ustasıyım PVC CAM KORKULUK SİSTEMLERİ YAPIYORUM LAZIM OLURSA GELMEK İSTERİM

 79. Muharrem diyor

  Diyarbakır büyükşehir belediyesinde çalışıyorum toplu taşıma şoförüyüm her zaman gitmek istemiştim olursa sevinirim

 80. ilhan diyor

  Havalanı tecrubem var uçak yükleme boşaltma ve çekici ile bagaj çekme

 81. Murat diyor

  Merhaba ben de başvuru yapmak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz

 82. Husret diyor

  Slm döner ızgara ustasıyım ve kafe bar işletmecisi olarak bir çok işletmede işletmeciliği yaptım ne iş olsada yaparım

 83. Mehmet diyor

  Nasıl başvuru yapacağım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.