Akşamları Ek Ne İş Yapabilirim

2

Akşamları Ek Ne İş Yapabilirim

Geliri, harcamalarına yetmeyen birçok kişi ek iş ilanlarına yönelmektedir. Bugün yazımızda akşamları yapabileceğiniz ek işleri anlatacağız.

Akşamları ek iş ne yapabilirim diyorsanız yazımızı okuyun. Günde sekiz saat çalışarak gelir sahibi olmak kolay gibi görünse de bu gelir bazen harcamalarımıza ve giderlerimize yetmemektedir. Bu sebeple bugünkü yazımızda akşamları yapabileceğiniz, gelir elde edebileceğiniz işleri anlatacağız.

Akşamları iş saatlerimiz dışında ortalama 5-6 saatimiz bulunmaktadır. Bu saatleri dinlenmeye ve eğlenceye ayırabileceğiniz gibi ek gelir sahibi olmaya da ayırabilirsiniz. Üstelik geçireceğiniz bu saatler sizin için sıkıcı olmayacak, kendi hobi ve yeteneklerinizi de göz önünde bulundurarak vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

aksamlari ek ne is yapabilirim
aksamlari ek ne is yapabilirim

Ahşap Oyuncak Yapımı

Ebeveyneler gün geçtikçe bebekleri ve çocukları konusunda daha seçici olmaya başlamaktadır. Ahşap oyuncaklar, günümüzde plastik oyuncaklardan daha fazla tercih edilmektedir. Bu yönelim de ahşap oyuncak yapımı sektörünü yaratmıştır diyebiliriz. Siz de akşam boş saatlerinizde, işinizden arda kalan zamanlarda ahşap oyuncak yapımı ile ek gelir sahibi olabilirsiniz.

Ahşap oyuncak yapımı için ilk öncelikle, bir tuhafiyeciye gidip ahşap malzemeleri almanız gerekmektedir. Ahşap oyuncak yapımı ile ilgili bilgi sahibi değilseniz; ’a ahşap oyuncak yapımcılığı yazarak kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.Yaptığınız oyuncakları internet ortamından satışa sunabileceğiniz gibi, etrafınızdaki çocuklu ailelere de satabilirsiniz.

Reklam Temsilciliği

Günümüzde reklamlar ile bağlantısı olmayan bir şirket yoktur demek yanlış olmayacaktır. Şirketlerin bu reklam işlerini de reklam temsilcileri halletmektedir. Ek iş arıyorum diyorsanız bu bağamda reklam temsilciliği yapabilirsiniz. Reklam temsilciliği yaparak, kendinize ek bir gelir oluşturabilirsiniz.

İkinci El Platformlardan Alışveriş Yapmak

İkinci el platformları takip ederek de ek gelir sahibi olabilirsiniz.İkinci el platformlarda, acil para ihtiyacı sebebi ile birçok ürünün satışı fiyatının altında olmaktadır. Bu ilanlara en hızlı şekilde ulaşanlar, ürünü alıp-satarak para kazanmaktadır. Ancak bilmeniz gerekiyor ki bir üründen kar etmek amacı ile yapmanız gereken ilk şey o ürünü ucuza almak olacaktır.Ucuza aldığınız bu ürünü isterseniz aynı ikinci el platformundan isterseniz başka platformlardan tekrar satışa sunabilirsiniz.

Makale Yazarlığı

Akşam eve geldiniz ve ek iş yapmak istiyorsunuz. Bilgisayar başında ek iş yapmak istiyorum diyorsanız yapabileceğiniz bir diğer iş de makale yazarlığıdır. Makale yazarlığı içi hizmet veren birçok site bulunmaktadır.Sosyal medya platformlarında da makale yazarlığı grupları bulunmaktadır. Bu gruplara da girerek makale yazdığınızı belirtebilirsiniz. Makale yazdırmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır.

Ancak herkesin makale yazarlığı yapabileceğini söylemek yanlış olacaktır.Yazılan makalelerin öncelikle yazım kurallarına uygun olması ardından ise SEO uyumlu makaleler olması gerekmektedir. İnternette yapabileceğiniz bir araştırma ile birlikte nasıl makale yazılabileceğini öğrenebilirsiniz.

Bebek Bakıcılığı

Bebek bakıcılığı, büyük şehirlerde daha fazla rağbet gören bir iştir. Aileler birçok sebeple bebeklerini emanet edecekleri kişiler aramaktadır. Bebeklerini, çocuklarını saat karşılığında kişilere emanet etmektedir. Bebek bakıcılığı yapabilmek için öncelikle bebekleri sevmeniz gerekmektedir. Sadece bebekleri sevmeniz yeterli olmayacaktır buna ek olarak güvenilir bir kişi de olmanız gerekmektedir. Bebeklerini, çocuklarını birine teslim edecek kişiler ilk öncelikle karşıdaki kişinin güvenilir ve bilinir olmasını istemektedir.

Bebek bakıcılığı yapabilmek için çevrede tanınır olmanız gerekmektedir. Bebek bakıcılığı, özellikle kadınlar tarafından daha çok yapılmaktadır. Ek iş olarak neler yapılabilir diyorsanız; bebek bakıcılığı da sizin için bir alternatif olabilir.

Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Hayvan bakıcılığı da daha çok büyük şehirlerde tercih edilen bir iş kolu olmaktadır. Büyük şehirde yaşayan insanlar, birçok sebeple hayvanlarını birilerine teslim etmek istemektedirler. Bu durumlarda insanların talebine, birçok kişi ek iş olanağı gözü ile bakmaktadır. Sizler de hayvan bakıcılığı yaparak, ek gelir sahibi olabilirsiniz.

Ancak bebek bakıcılığında olduğu gibi hayvan bakıcılığında da en önemli unsur güvenilirlik unsurudur. Ancak güvenilir biri iseniz insanlar size hayvanlarını emanet edeceklerdir. Aksi takdirde hayvan bakıcılığı işi bulmanız zordur. Hayvan bakıcılığı işinden para kazanmak istiyorsanız, çevrenizde iyi tanınmış olmanız gerekmektedir. Hayvan sahipleri, hayvanları araştırdıkları, güvendikleri kişiler emanet edeceklerdir. İnternette hayvan bakıcılığı hizmeti arayan binlerce kişi göreceksiniz. Size yakın olan biri kişi ile anlaşarak ek gelir sahibi olabilirsiniz. Ek gelir elde etme yöntemleri arasında hayvan bakıcılığı da bulunmaktadır.

 


2 Yorumlar
  1. DEMET diyor

    Evde yapabileceğim is arıyorum lütfen bilgi alabilirmiyim 05345640722 DEMET ALANDAĞLI

  2. Meral diyor

    Evde sabun paketleme yaparım lütfen işe ihtiyacım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.