2022’de Yapılabilecek İşler 

0

2022’de Yapılabilecek İşler 

Ülke ekonomisinin durumu nedeniyle gelecekte neler olacağını tahmin etmeye çalışmak oldukça zordur. Ancak bu zorlu piyasada yeni bir iş kurmak, beceri öğrenmek gelecekte işlerin daha kolay ilerlemesine yardımcı olabilir.

Günümüz şartlarında küreselleşme ve teknolojik değişimler sayesinde gelecek vadeden yeni oluşmaya devam ediyor.

2022de yapilabilecek isler
2022de yapilabilecek isler

Veri Analizi

Veri analizi çağının başlandığı bilinmekle birlikte şu an emekleme zamanında olduğu biliniyor. Pek çok firmanın müşterileri, kendileri veya rakip firmalar hakkında veri tabanına ulaşarak çeşitli verilerden anlam elde etmeye çalışır. Veri analizinin özellikle gelecek yıllarda piyasada daha önemli bir rol oynaması bekliyor.

3D Baskı

Bu iş fikrinde amaç düşük maliyetli 3D baskı makineleri üzerinden yeni objeler üretmektir. 3D baskı her geçen gün giderek popülerleşmeye devam ediyor. Ancak bu baskı makineleri diğerlerine göre çok daha pahalı. Ama yine de gelecek yıllarda 3D baskı makinelerinin daha fazla yaygınlaşacağı ve artık fabrikaların yerini bile alacağı tahmin ediliyor. Bu makinelerde pek çok farklı objenin üretilmesi mümkün hale geliyor. Bu bakımdan araba parçalarından, mimari modellemelere kadar onlarca farklı objeyi 3D baskı makineleri pratik bir şekilde üretebiliyor. Yeni arasında bulunan bu iş fikri geleceğin en yüksek kazançlı işleri arasında sayılacak gibi gözüküyor.

Uygulama Geliştirme

2021 karlı iş fikirleri arasında bulunan uygulama geliştiriciliği her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Her geçen gün teknoloji sektöründe yer alan uygulamalar hızlı bir şekilde tüketiliyor. Bu nedenle her daim sektörde yeni işlere ihtiyaç duyuluyor. Uzun yılların favori işlerinden biri haline gelecek olan uygulama geliştiriciliği bu nedenle mutlaka şans verilmesi gerekenlerden biri olarak sayılıyor. Bu konuda kendinizi geliştirdiğiniz takdirde önemli iş fikirlerinin ayağınıza kadar gelmesi kaçınılmaz olabilir. Üstelik bu işi en ince detayına kadar öğrenmek için internet üzerinde onlarca farklı kaynakta bulabilirsiniz.

Pazarlama Yazarlığı

Pazarlama sektörü her açıdan önemli fikirlere ihtiyaç duyuyor. Bazen yalnızca bir slogan bulmak için büyük bir ekibin bir araya gelmesi gerekebilir. Pazarlama yazarları da görmüş olduğunuz her reklamın arkasında yer alan güçlü kalemlere sahip olan kişilerdir. Pek çok yazar oldukça iyi maaşlara bağımsız olarak çalışabiliyor. Bu konuda kendinize güveniyorsanız gelecek vadeden işlerden biri sayılan bu fikrin üzerinde durabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi

Pek çok firma sosyal medya hesaplarında takipçi sayısını arttırmak için profesyonel olarak yardıma ihtiyaç duyuyor. Sosyal medya hesabının doğru şekilde yönetilmesi ve sosyal medyaya özel içerik oluşturmak zaman alıcıdır. Aynı şekilde pek çok firmada bunun için yeterli bilgiye sahip değildir. Bu durumda ön plana çıkan sosyal medya uzmanları hesapların çok daha verimli yönetilmesi açısından danışılan kişilerdir. Bu sayede firmalar sosyal medya hesaplarını her daim aktif bir şekilde kullanabilirken, takipçi sayısını korumakta ve takipçi sayısını yükselen bir ivmede arttırma fırsatı yakalayabilmektedir.

Siber Güvenlik

Ülkemizde işletmelere siber güvenlik hizmeti veren şirketlerin çoğunun diğer ülkelere ait olan şirketler olduğu bilinir. Bu nedenle yerli bir siber güvenlik şirketi kurarak bu sektörde çok daha hızlı bir şekilde ilerleme şansı yakalayabilirsiniz. Geleceğin arasında bulunan bu işin 2021 yılında daha fazla ön plana çıkacağı tahmin ediliyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.